Hlavní navigace

Rekord on-demand videa na českém internetu

[Tisková zpráva] Softwarová technologie pro doručování obsahu od společnosti PRO-ZETA, kterou využívá portál Stream.cz slavila v České republice rekord v množství odbavených videí.

Sdílet

Úspěšným projektem se stala life show „Peklo s Landou“. Každý z 24 dílů Pekla byl přehrán v průměru 250tisíckrát. Obliba Pekla se dotkla i technologického centra českého internetu NIX, který při premiéře závěrečného souboje v Pekle zaznamenal rekord v objemu přenesených dat: 38,4 Gb/s z toho zhruba 6,5 Gb/s patřilo právě pořadu Peklo s Landou. Peklo s Landou tedy vygenerovalo zhruba 13% objemu přenesených dat přes NIX.

Špička provozu trvala dvě hodiny, protože poslední díl měl délku 40 minut a současně v jeden okamžik ho sledovalo přes 13 tisíc diváků. Za celý večer pořad shlédlo přes 80 000 diváků.

PRO-ZETA nyní již testuje další generaci software pro doručování obsahu (Content Delivery Network – CDN), která je svými možnostmi, uspořádáním a rozsahem funkcí zcela unikátní. Pro rozvoj distribuce multimediálního obsahu počítá v ČR s nasazením technologie s možností odbavení až 60.000 současně běžících klientů a to ve všech známých formátech včetně formátů Windows Media či Flash Video. Poslední jmenovaný používá i služba Stream.cz.

Rozvoj technologií CDN je klíčovým produktem pro rozvoj multimediálních projektů, kde je jako distribuční platforma zvolen internet a může tak při správné funkčnosti soutěžit s klasickými televizními a rozhlasovými distribučními technologiemi. Uvedenou cestou jde pravděpodobně i společnost Global Inspiration se Seznamem, která se svým portálem Stream.cz uchází o část reklamního trhu klasických televizí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).