Hlavní navigace

Rekordní částka na sbírce Pomozte dětem

[Tisková zpráva] Žluté Kuře se záchranným kruhem na Velikonoční pondělí opět šířilo z obrazovky České televize dobrou náladu. Na kontě osmého ročníku společné sbírky České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem je zatím, včetně telefonických příslibů, částka 13 833 376 Kč. Jde o rekordní částku, která byla doposud v rámci jednotlivých ročníků sbírky vybrána. Sbírkové konto 666 999 666/ 0100 se však uzavírá až 15 května. Kdokoli na něj může přispět ve formě dárcovské sms DMS KURE na 87777. Cena je 30 Kč a děti dostanou 27 korun. I malá pomoc překoná velké překážky.

Sdílet

Pondělní den ve znamení pomáhání zahájila Alena Zárybnická v ranních hodinách a s diváky byla v kontaktu prostřednictvím Studií Pomozte dětem až do pozdního odpoledne. Bankomat AZ–kvízu Junior pro Kuře vydal ve prospěch konta sbírky 20 000 Kč. Ve vybírání a bavení nezůstalo pozadu ani ostravské studio, které připravilo mimořádné vysílání pořadu Neváhej a pomáhej! Vše ale vyvrcholilo večer, kdy do callcentra zasedli moderátoři a redaktoři ČT – Jolana Voldánová, Aleš Cibulka, Pavel Karas, Martina Vrbová, Ester Janečková a mnoho dalších, aby pomohli získat co nejvíce peněz pro Kuře, tedy pro děti. Na scéně se mezi tím vystřídalo pod taktovkou Marcely Augustové, Tomáše Hanáka a nově také Míši Maurerové a Vojty Kotka mnoho interpretů. Pobavit a pomoci dobré věci přišli Divokej Bill, Miro Žbirka, Dan Hůlka, Helena Zeťová nebo Ivan Hlas. Společné vystoupení s dětmi z organizací podpořených z loňské sbírky předvedli Blanka Šrůmová, Vilda Čok, Victoria a Děda Mládek Illegal Band. Všichni účinkovali bez nároku na honorář.

Pro všechny, kteří se chtějí do 8. ročníku sbírky ještě zapojit, je konto otevřeno až do 15. května. Všechny informace o projektu na www.pomoztedetem.cz