Hlavní navigace

Rekordní počet prodaných kusů časopisu Počítač pro každého v roce 2004

[Tisková zpráva]

Sdílet

Rekordní počet prodaných kusů časopisu Počítač pro každého v roce 2004

17.1. 2005 – Počítač pro každého z produkce vydavatelství Vogel Burda Communications patří k nejprodávanějším počítačovým časopisům v ČR a jeho pozici potvrdily i prosincové výsledky prodeje. Čtrnáctideníku Počítač pro každého s pořadovým číslem 24/2004 se prodalo 62 198 kusů. Vydavatelství předpokládá, že hranici šedesáti tisíc prodaných kusů překročí i 25. číslo časopisu.

Počítač pro každého, který vychází již od roku 1998, vykazuje trvalý nárůst prodaného nákladu, čtenosti i objemu inzerce. Časopis si našel své pevné místo na českém trhu v oblasti IT titulů.

Za úspěchem časopisu vedle kvality podávaných informací a grafického zpracování stojí i rozšiřující se skupina běžných uživatelů výpočetní techniky, kterým je tento titul určen. Čtenáři Počítače pro každého nejsou profesionálními znalci IT oboru, a proto potřebují jasné, praktické a použitelné informace, návody, jak který program maximálně využít, rady, co koupit či čeho se vyvarovat. A právě o tom časopis Počítač pro každého je.

Počítačové časopisy – průměrný prodaný náklad v lednu-srpnu v letech 2004, 2003, 2002 (Zdroj: informační servis Unie vydavatelů, prosinec 2004)
 1487


Vogel Burda Communications s. r. o. je významné vydavatelství, které působí v oblasti odborných počítačových časopisů. Během více než 10ti let uvedlo na český časopisecký trh řadu kvalitních titulů. Prestižní měsíčník Chip, čtrnáctideník Počítač pro každého, herní tituly Level a Oficiální PlayStation 2 Magazín-CZ, časopis o filmech Svět DVD, čtvrtletník o digitálním videu DV Magazine a inzertní katalog Media Shop. Ve zvláštní ediční řadě Chip speciál vycházejí neperiodické tituly, zaměřené vždy na specifickou oblast (DVD, ECDL, digitální foto). Aktivity vydavatelství spadají i do oblasti produkce CD-ROM, které jsou již pravidelnou součástí časopisů, provozu internetových serverů a internetového obchodu www.hlava.cz.