Hlavní navigace

Rekordní sledovanost pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 25. května o americkém radaru v ČR

[Tisková zpráva] Tradičně úspěšný nedělní pořad Otázky Václava Moravce na ČT1 vyhledávají pravidelně diváci v prodloužené verzi také na zpravodajském programu ČT24. Jeho nejsledovanější vydání proběhlo právě tuto neděli 25. května od 12.00 hodin. Veřejnou diskusi občanů se zástupci rozhodujících politických sil země na téma protiraketová obrana a eventuální umístění amerického radaru v Brdech na ČT24 sledovalo 93 000 dospělých diváků s možností příjmu tohoto digitálního kanálu, tj. 2,5 % při podílu 12,27 %.

Sdílet

Vysoká sledovanost Otázek Václava Moravce na ČT24 byla zejména díky zájmu o druhou část speciálního vysílání ze Společenského domu obce Borovno od 13 hodin. Tu vyhledalo rekordních 145 000 dospělých s možností příjmu programu ČT24, tj. 3,8 % při podílu 19,11 %, což v absolutních číslech znamenalo největší počet diváků v historii (u pořadů se stopáží delší než 10 minut).

Jako hlavní hosté se debaty zúčastníli místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS), místopředseda vlády Martin Bursík (předseda Strany zelených), ministr vlády ČR Cyril Svoboda (KDU-ČSL), místopředseda PS PČR a stínový ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a poslanec Evropského parlamentu Miloslav Ransdorf (KSČM, odborný mluvčí pro zahraničí). K nim se prostřednictvím telemostu připojil velvyslanec ČR při NATO Štefan Füle, pozváni byli občané okolních obcí, zástupci samospráv a občanských iniciativ. Tématem veřejné diskuse, která se odehrávala asi 3 km od uvažovaného místa výstavby radaru, byl především smysl obranného radaru a raket, otázka, zda je hrozba útoku reálná, průběh vyjednávání s americkou stranou, predikace dalšího vývoje vyjednávání, stanovisko jednotlivých politických stran k návrhu smluv s USA a další otázky tohoto problému.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).