Hlavní navigace

REKORDNÍ VÍKEND NA PRIMĚ

[Tisková zpráva] Minulý víkend byl na Primě ve znamení rekordní sledovanosti. Speciál TOP STAR magazínu k narozeninám Karla Gotta, se stal v sobotu nejsledovanějším pořadem v hlavním vysílacím čase mezi 20. a 22. hodinou. Velkou měrou se na úspěšné víkendové sledovanosti podílely Zprávy TV Prima.

Sdílet

V sobotu 6. června si po 20. hodině zvolilo nejvíce diváků starších 15 let speciální díl TOP STAR magazínu k sedmdesátinám Karla Gotta. Tento dokumentární pořad si nenechalo ujít 1 415 tis. diváků v nejširší cílové skupině D 15+, tedy 38,79 % diváků, kteří byli v té době u televizních obrazovek. Televize Prima se tak stala v sobotu market leaderem hlavního vysílacího času.

K úspěchům víkendu na Primě ale přispěla lvím podílem i vysoká sledovanost Zpráv. Zprávy sledovalo v pátek 5. června 751 tis. diváků starších 15 let a Televize Prima dosáhla takřka 34% podílu na trhu (D 15+; 33,82 %). Zprávám na Primě se ale dařilo i v sobotu a v neděli. V sobotu sledovalo Zprávy 29,21 % diváků a v neděli si nenechalo Zprávy na Primě ujít 29,28 % diváků starších 15 let, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. „Z víkendových sledovaností mám velkou radost. V době eurovoleb a hlasování o důvěře vládě všechny tři dny sledovalo Zprávy TV Prima ve všech věkových skupinách podstatně více diváků než konkurenční Události ČT,“ říká Jan Tuna, zástupce šéfredaktora zpravodajství a publicistiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).