Hlavní navigace

Rekordní výsledky prodejů letenek firmy Fractal v prvním pololetí 2001

[Tisková zpráva]

Sdílet

Rekordní výsledky prodejů letenek firmy Fractal v prvním pololetí 2001

Praha, 1. července 2001 – Společnost Fractal s.r.o., jedna z nejvýznamnějších společností v oblasti podnikání na Internetu v České republice, dnes oznámila výsledky prodejů letenek za první pololetí roku 2001. Ve srovnání se stejným obdobím v roce 2000 jde o nárůst o rekordních téměř 122% na hodnotu 35,6 mil. Kč (221,5 % oproti 1.polovině roku 2000). I přesto, že z čistě internetového prodeje v loňském roce 2000 se v roce 2001 podílejí internetové prodeje na celkových prodejích letenek pouze z 85%, je dosažený objem důkazem vhodně zvolené strategie, která na českém trhu zajišťuje vysokou míru růstu. Společnost Fractal s.r.o. tak naplňuje předpoklady některých analytiků tím, že z čistě elektronického internetového obchodu své aktivity rozšiřuje i do „kamenného“ obchodního světa a spojuje výhody obou obchodních modelů. Nejdynamičtější meziroční nárůst byl dosažen v dubnu 2001, kdy tržby činily 296% oproti tržbám ve stejném měsíci roku 2000.

„Vysoký meziroční nárůst obratu, podnikání založené na Internetu a ziskovost společnosti, která veškerý svůj rozvoj financuje z vlastních prostředků bez účasti externích investorů, představuje podnikatelský model, který lze při současné krizi "dot com“ společností považovat za unikátní.„, uvedl při této příležitosti Ing. Jiří Berger, výkonný ředitel společnosti Fractal s.r.o. "Kromě vlastního prodejního portálu www.fractal.cz, odstartovala společnost Fractal společné projekty s významnými partnery, jakými jsou Economia On-Line (letenky.ihned.cz), Atlas CZ (letenky.atlas.cz) a Xland.cz (Xletenky.cz). I při rychle rostoucím obratu je kladen velký důraz na kvalitu poskytovaných služeb, vztahy se zákazníky a partnery a dokonalou logistiku. Jen tak lze dynamicky zvyšovat podíl společnosti na trhu a nabízet kvalitní služby s přidanou hodnotou zákazníkům.“, doplnil.

Současně společnost Fractal s.r.o. oznámila, že na pozici manažerky pro public relation nastupuje od 1.7.2001 Petra Hemrová, která ve společnosti Fractal s.r.o. působí již od roku 1999.

Fractal

Společnost Fractal s.r.o. byla založena v roce 1995 jako ryze česká společnost se zaměřením na dvě hlavní oblasti podnikání, z nichž první je poskytování služeb cestovního ruchu pro zákazníky z oblasti podnikatelských subjektů. Druhou oblastí jsou služby ve sféře Internetových a intranetových projektů s orientací na elektronický obchod a on-line služby. Obě činnosti se postupně sjednocovaly a završením celého procesu bylo spuštění serveru Letenky.fractal.cz, dne 1.1.2000. Firma se stala akreditovanou agenturou mezinárodní asociace IATA a zavedla souběžně dva rezervační systémy včetně tisku letenek. Firma Fractal s.r.o. se ve vývoji systémů elektronického obchodu opírá o zkušenosti z provozu vlastního systému. Současná fáze rozvoje je směřována do oblasti B2B operací s důrazem na řešení transakčních systémů jako komponenty pro e-procurement a e-marketplace. Internetové tržby firmy překročily za rok 2000 částku 41,25 mil. Kč. Od roku 2001 byla technologická část firmy vyčleněna do samostatné dceřiné společnosi e-Fractal s.r.o. WAPová verze objednávkového systému získala druhé místo v soutěži „Creative Mobile Awards“ a lze ji nalézt na WAPových portálech Juice společnosti Eurotel a OskarWap společnosti Český Mobil.

Pro další informace kontaktujte:

Fractal s.r.o.
Petra Hemrová, manažerka pro P.R.
Tel.: 02/22512000
e-mail: petra.hemrova@frac­tal.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).