Hlavní navigace

Rekordní zájem o Moje drahé Česko

[Tisková zpráva] Druhý díl z cyklu ekonomických speciálů Moje drahé Česko vyvolal velký zájem diváků a stal se nejsledovanějším vydáním večerní Ekonomiky (hlavní ekonomické relace ČT24) v její historii. Včerejší vydání věnované cenám a kvalitě potravin u nás i v zahraničí sledovalo průměrně 146 tisíc dospělých a alespoň tříminutová kontinuální sledovanost (zásah) byla 421 tisíc diváků.

Sdílet

Včerejší vydání tedy překonalo i oblíbené předvolební Ekonomické inventury. Moje drahé Česko či Ekonomická inventura jsou specializovanými mutacemi tohoto pořadu.

V sérii moderované Danielou Písařovicovou a Davidem Borkem se tým ČT24 rozhodl zmapovat vývoj cen u nás i v zahraničí a nákupní chování Čechů. Po úvodním dílu, který přinesl rozbor základních trendů, se včera pozornost stočila k jídlu. V pondělí 7. února se bude zpravodajská stanice České televize v dalším dílu věnovat oblečení a v posledním (14. 2.) přijde na řadu bydlení. Začátek je vždy ve 21:00 hodin.

Zájem o ekonomické zpravodajství celkově v poslední době roste. Ukazují to nejen výsledky večerní, ale také odpolední Ekonomiky ČT24. Potvrzuje se tak, že právě ekonomické otázky zůstávají pro diváky žhavými tématy.