Hlavní navigace

Rekordní zájem vysokoškoláků o téma pořadu Máte slovo

[Tisková zpráva] Diskuse v pořadu Máte slovo na téma Čtyři tisíce lékařů hrozí výpovědí a odchodem do zahraničí tentokráte nadprůměrně zaujala zejména vysokoškoláky – vydání bylo nejúspěšnější za posledních 20 měsíců.

Sdílet

Ve čtvrtek 25. 11. 2010 na ČT1 od 21:40 uvedla moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty debatu na téma, proč mladí lékaři hrozí hromadnými výpověďmi a odchodem do zahraničí, zda jsou jejich pracovní podmínky opravdu tak zoufalé, jak říkají, a proč vláda nechce přistoupit na jejich podmínky a zabránit tak jejich exodu.

Do studia přijali pozvání a k tématu se vyjadřovali: ministr zdravotnictví Leoš Heger, ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík, přednosta Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny Jan Pirk, mladí lékaři a pacienti.

Zatím nejsledovanější podzimní vydání pořadu Máte slovo vidělo v průměru 641 tisíc dospělých diváků (sledovanost 7,2 % při podílu na publiku 22,40 %). Nadprůměrně se dívali zejména vysokoškoláci, kterých se u televizoru sešlo téměř 120 tisíc (sledovanost 10,8 % při podílu na publiku 35,06 %). V cílové skupině vysokoškoláků se včerejší vydání stalo po 20 měsících nejsledovanějším.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).