Hlavní navigace

Řešení EDI ORION 2.0 vyhlášeno IT produktem roku 2009

[Tisková zpráva] Brno, 14. 12. 2009 – CCV Informační systémy v říjnu přišlo na trh s vylepšenou verzí svého řešení pro elektronickou výměnu dat (EDI) a bezpapírovou komunikaci EDI ORION 2.0, které zaujalo odbornou veřejnost řadou nových funkcí a výraznou odlišností od konkurence. Cenou IT produkt 2009 bylo řešení EDI ORION 2.0 oceněno v kategorii informačních systémů.

Sdílet

Správný směr inovačního zaměření Orionu na komplexní pokrytí elektronické komunikace podniku potvrdilo ocenění, které vyhlašuje IDG Czech a uděluje jej česká mutace odborného magazínu Computeworld. Vyhlášení ceny se uskutečnilo ve čtvrtek 26. listopadu v Papas baru na Betlémském náměstí v Praze.

Řešení EDI ORION 2.0 získalo první cenu v soutěži IT produkt roku 2009 v kategorii informačních systémů. V ostré konkurenci, která v této kategorii panovala, zvítězilo zejména díky konvergenci moderních datových služeb, klasického EDI či datových schránek.

Pochlubit se může ovšem i řadou aplikačních inovací pro další zvýšení produktivity obchodních a logistických procesů a také několika chytrými funkcemi, jako například agentem pro sledování příjmu dodávek, který plní funkci rozdílové zprávy.

Z dalších nových vlastností řešení ORION 2.0 je třeba uvést nejen správu datových schránek a různých typů zpráv v samostatných denících či široké uplatnění díky podpoře všech používaných formátů pro e-fakturaci, ale díky posílení archivační a přenosové kapacity také výrazné zvýšení výkonu.

Jaké zajímavé vlastnosti se porotě líbily?
Zajímavé vlastnosti řešení EDI ORION 2.0 zveřejněné pořadatelem v závěrečné zprávě soutěže IT produkt roku:

  • komplexní řešení pro elektronickou komunikaci organizací
  • vhodné jak pro malé podniky, tak pro velké obchodní řetězce
  • podpora všech na trhu používaných formátů obchodní e-komunikace, včetně ISDOC
  • umožňuje automatické sledování příjmu dodávek, které plní funkci rozdílové zprávy
  • přehledné deníky pro jednotlivé typy dokumentů
  • správa datové schránky v samostatných denících
  • rozdělení přístupu k agendám podle rolí na straně uživatele

CCV již řadu let patří mezi přední VAN (Value Added Network) operátory pro elektronickou výměnu dokladů jako jsou objednávky, faktury, dodací listy, ceníky, katalogy zboží, logistické doklady a řadu dalších na základě využívání globálních standardů e-komunikace. „EDI ORION 2.0 je možné chápat jako skutečně komplexní nástroj pro řešení elektronické komunikace podniku přesně podle individuálních potřeb každého zákazníka, kterému přinese rozšíření spolupráce s obchodními partnery, úsporu zdrojů a spolehlivou kompatibilitu,“ doplňuje David Reichel, ředitel divize CCV eBusiness.

Kompletní výsledky naleznete zde: http://computer­world.cz/aktu­ality/kdo-zvitezil-ve-tretim-rocniku-souteze-it-produkt-2009–5244


O společnostech CCV Informační systémy
CCV Informační systémy je ryze český softwarehouse. Patří k významným hráčům domácí scény oboru informačních systémů. Na trhu působí již od roku 1992. Sídlí v Brně (divize CCV Business Solutions) a jeho pobočky působí v Brně (divize CCV eGovernment) a v Opavě (divize CCV eBusiness). Poskytuje komplexní dodávky ve vývoji, poradenství a implementaci podnikových informačních systémů a dalších softwarových aplikací pro vybrané oblasti podnikání. Specializuje se na řešení pro poskytování elektronické výměny dat (řešení EDI Orion®), zabezpečuje bezpapírový oběh obchodních dokladů. Vyvíjí speciální internetová řešení (registry, portály) pro státní správu. CCV Informační systémy udržuje certifikát dle systému kvality ISO 9001:2001, je partnerem společnosti Microsoft s titulem Microsoft Gold Certified Partner a nositelem partnerského titulu Oracle Valued Member Partner.