Hlavní navigace

Řešení EMPIRE zvýšilo efektivitu uzavírání smluv České podnikatelské pojišťovny

[Tisková zpráva] Česká podnikatelská pojišťovna hodnotí řešení od EMPIRE jako velmi úspěšné; systém pomáhá významně snížit chybovost smluv a zautomatizovat proces zpracování

Sdílet

PRAHA 27. února 2008 – Společnost EMPIRE, přední český dodavatel informačních a komunikačních technologií, implementovala v České podnikatelské pojišťovně vysoce sofistikovaný Systém uzavírání smluv. Řešení, které prochází neustálým rozvojem a je zdokonalováno dle potřeb ČPP, je založeno na produktu EMPIRE CONTRACT MANAGEMENT. Od svého nasazení pomohlo významně snížit chybovost při vyplňování smluv, tím i zvýšit efektivitu uzavírání smluv a počet korektně uzavřených nových smluv.

Vývoj nového Systému uzavírání smluv v České podnikatelské pojišťovně byl prováděn řadu měsíců a využil znalostí i variant dosavadního uzavírání smluv pojišťovacími poradci v praxi. Inspiroval se rovněž zpracováním smluv v předchozím systému na uzavírání smluv. Vysledováním možných chyb a zkvalitněním procesů zpracování dat vznikl dokonalejší Systém uzavírání smluv s mnohem nižším procentem chybovosti.

„Současný dokonalejší Systém uzavírání smluv nedovolí pracovníkům udělat chybu při uzavírání smluv,“ dodal Ondřej Lubovský, obchodní ředitel společnosti EMPIRE. „Je konkrétní variantou našeho produktu Empire Contract Management, který jsme nasadili a uzpůsobili dle specifických potřeb České podnikatelské pojišťovny.“

Nový Systém uzavírání smluv má řadu nesporných kvalit, díky nimž došlo k prudkému poklesu chybovosti uzavíraných smluv nebo k přesnější realizaci obchodního plánu, a tudíž zvýšení obratu v konečném důsledku. Patří mezi ně také vyloučení rizika podvodů na základě antidatovaných nebo zfalšovaných smluv, snížení nákladů na proces uzavírání smluv nebo jeho zrychlení díky sjednocení a automatizaci procesů. V případě sjednatelů smluv to umožňuje výrazné usnadnění práce, jelikož není nutná znalost všech metodických pokynů a výjimek k sjednání smluv. Nový systém se rovněž vyznačuje otevřeností řešení k rychlému dopracování změn nebo nových funkcionalit bez nutnosti zasahovat do stávajících systémů a business logiky aplikace.

„Jsme velmi spokojeni s řešením od společnosti EMPIRE, které pomohlo výrazně snížit procento chybovosti při uzavírání smluv,“ řekla Ing. Alexandra Švábová, Manažerka projektu IT České podnikatelské pojišťovny. „Systém uzavírání smluv je pro naše pracovníky a sjednatele především jednoduchým a přehledným nástrojem, který je nenutí koncentrovat se na mechanické administrativní úkony, ale na vyhodnocení a následné uspokojení potřeb klienta v oblasti pojištění,“ dodala.

Základem Systému uzavírání smluv se stala platforma společnosti IBM WebSphere 6.1, který je základem aplikace, dále pak IBM Http Server, starající se o webové komunikační rozhraní, a Microsoft SQL Server 2005, který obstarává databázové řešení. Online část aplikace používá jako klientskou aplikaci webový prohlížeč Internet Explorer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).