Hlavní navigace

BT a Siemens Enterprise Communications nabízejí kompletní řešení konvergované komunikace

[Tisková zpráva] BT, jeden z předních poskytovatelů síťových IT služeb, a Siemens Enterprise Communications, jeden z předních dodavatelů softwaru a služeb otevřené komunikace pro firemní segment, uzavřely globální obchodní smlouvu o poskytování řešení konvergované komunikace velkým nadnárodním firmám. Toto řešení má firmám pomoci snížit náklady, rizika i složitost systému, stejně jako zdokonalit nástroje na spolupráci a firemní procesy. Řešení zhodnocuje stávající investice do doposud oddělených hlasových a datových infrastruktur a umožňuje snadný přechod na centrálně řízenou IP komunikační platformu.

Sdílet

Řešení konvergované komunikace od BT a Siemens Enterprise Communications firmám umožní konsolidovat a konvergovat hlasovou a datovou komunikaci tempem, jaké si samy zvolí, třeba i pobočku po pobočce. Řešení umožňuje přechod z prostředí složeného z více technologií na centrálně řízenou platformu konvergované komunikace. Součástí nabídky je univerzální dohoda o úrovni poskytovaných služeb (SLA) i flexibilní cenový model s jedním styčným bodem pro komplexní řízené služby.

Řešení spojuje sadu komunikačních aplikací Siemens OpenScape* a služby OpenScale* se špičkovou MPLS sítí od BT.

Spolupráce BT a Siemens Enterprise Communications vzešla ze sdílených zkušeností při zajišťování několika vzájemných závazků u velkých zákazníků. Tento osvědčený přístup – realizovaný u tisíců uživatelů v různých odvětvích od finančnictví po výrobu – může IT ředitelům velkých firem pomoci vyřešit jeden z nejpalčivějších problémů, se kterým se v současnosti potýkají.

„IT ředitelé dnes řeší následující dilema: požadavky na zajištění stávajících IT infrastruktur odčerpávají tolik prostředků, že v rozpočtu již zbývá málo na skutečnou inovaci,“ říká hlavní analytik IDC Wu Zhou. „Zatímco mnoho, ne-li většina, IT ředitelů uznává jasné výhody konvergované komunikace na bázi IP, dovedou si jen těžko představit, jak tento přechod uskutečnit bez značných výdajů a obtíží, jež by mohly negativně ovlivnit chod jejich organizací.“

Spojením komplementárních portfolií BT a Siemens Enterprise Communications vzniká kompletní nabídka řešení a služeb zahrnujících hlas, data, telefonii, mobilitu a aplikace pro spolupráci (collaboration).

„Spojováním a kupováním firem vznikají u mnoha našich zákazníků spletité hlasové a datové infrastruktury, zpravidla složené ze systémů od více dodavatelů,“ říká Chris Ainslie, viceprezident BT pro oblast systémových integrátorů a obchodních partnerů. „Naše smlouva se Siemens jim nabídne způsob, jak zužitkovat nemalé investice do stávajících systémů a zároveň vylepšit možnosti spolupráce a realizace obchodních cílů.“

„Toto partnerství umožní velkým národním i nadnárodním korporacím stejně jako velkým veřejným organizacím globálně implementovat sofistikovaná konvergovaná řešení,“ říká Gerhard Otterbach, Chief Market Operations Officer a člen představenstva Siemens Enterprise Communications. „Díky smlouvě s BT nebudou firmy muset v každé zemi zvlášť uzavírat separátní dodavatelské vztahy řešící účtování, zákaznický servis či problémy s integrací v případě rozsáhlých instalací. Zároveň zajistíme ochranu jejich stávajících investic.“

BT
BT je jedním z předních poskytovatelů komunikačních řešení a služeb působících ve více než 140 zemích světa. Hlavní oblasti aktivit BT zahrnují síťové IT služby, místní, národní a mezinárodní telekomunikační služby, služby s přidanou hodnotou v oblasti širokopásmového připojení a produkty a služby v oblasti Internetu a konvergence pevných a mobilních sítí. BT se skládá z následujících čtyř hlavních divizí: BT Global Services, Openreach, BT Retail a BT Wholesale.

V účetním období, které skončilo 31. března 2007, dosáhla společnost BT tržeb ve výši 20,223 miliard liber se ziskem před zdaněním ve výši 2,484 miliardy liber.

Společnost British Telecommunications plc (BT) je stoprocentně vlastněna společností BT Group a zahrnuje v podstatě veškeré podnikatelské aktivity a aktiva BT Group. BT Group plc je kotována na burzách cenných papírů v Londýně a v New Yorku. Více informací na www.bt.com/aboutbt

Siemens Enterprise Communications
Více informací o společnosti Siemens Enterprise Communications najdete na http://www.si­emens.cz/enter­prise nebo http://www.hi­path.cz.