Hlavní navigace

Řešení pro bezdrátové přenosy dat budou univerzálnější

[Tisková zpráva]

Sdílet

Řešení pro bezdrátové přenosy dat budou univerzálnější

Finský tým běžců na lyžích uskutečnil přenos dat z testů v terénu na mobilní telefony doprovodného týmu

Společnosti Newtest a Nokia vyvinuly řešení pro bezdrátové přenosy dat pro zkoušky výkonnosti sportovců a přenos výsledků. Díky testovacímu zařízení Newtest Powertimer mohou sportovci používat zařízení při tréninku kdekoli a předávat informace o výsledcích trenérovi nebo zkušebnímu středisku pomocí mobilního telefonu. První praktickou aplikací je systém testování lyží, připravený ve spolupráci s týmy běžců na lyžích Finské lyžařské asociace. Cílem je získat významnou konkurenční výhodu při příležitosti letošního mistrovství světa v klasickém lyžování v Lahti.

Aplikace pro přenos dat mezi zařízeními Newtest Powertimer a Nokia Communicator, která byla dnes předvedena v Lahti, umožňuje okamžitý přenos výsledků zkoušek klouzavosti lyží z terénu na mobilní telefony členů doprovodného týmu ve formě textových zpráv a na počítače ve formě elektronické pošty. To lyžařskému týmu umožní pohotověji reagovat na změny podmínek a rychleji připravit běžcům lyže pro optimální výkon. Klasický kombinovaný tým také začne používat systém přenosu dat.

„Nejdůležitější věcí při měření klouzavosti lyží a vosků je přesnost. Proměnlivé počasí zvyšuje potřebu spolehlivého a přesného vybavení. Analýza lyží a vosků zabírá stále více času, který ubírá jiným aktivitám. Proto jsme se spojili se společnostmi Newtest a Nokia s cílem vyvinout systém, který bude možno použít pro přenos výsledků měření z terénu přímo na počítač doprovodného týmu. Na místě nezávislý přenos dat systémem GSM urychluje analýzu výsledků a umožňuje její provádění ve Finsku, i když se testy samotné uskuteční v zahraničí,“ uvedl Per-Ole Lindell z Finské lyžařské asociace.

V důsledku spolupráce se společností Nokia vstupuje společnost Newtest do nové fáze vývoje testovacích zařízení. „Naše produkty budou mobilnější, skutečně terénní testovací zařízení, díky nimž budeme moci lépe sloužit svým zákazníkům,“ uvedl ředitel společnosti Newtest Ari Jämsén. „Navíc nám spolupráce se společností Nokia dává příležitost využívat prvotřídní datové a komunikační technologie při vývoji našich produktů,“ dodal Jämsén.

„Jako přední firma v oboru bezdrátové komunikace jsme přesvědčeni, že nové bezdrátové aplikace přinesou vynikající příležitosti i pro vývoj obsahu. Zajímavá klientela společnosti Newtest nabízí nové příležitosti pro rozšíření využití našich produktů,“ prohlásil Christian From, ředitel marketingu společnosti Nokia Mobile Phones.

Společnost Newtest je předním výrobcem a vývojářem mobilních zařízení pro měření sportovních výkonů. Produkty společnosti Newtest spojují dlouhodobé zkušenosti na poli výzkumu ve sportu a měření výkonnosti s mobilní informační technologií dneška.

O společnosti Nokia

Nokia je přední společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným řešením se tato společnost stala předním výrobcem mobilních telefonů a předním dodavatelem pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří Nokia nové možnosti pro společnosti a uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Další informace:

Communications Department
Nokia Networks
Tel. + 358 9 5113 8195
Email: nokia.networks@no­kia.com

www.nokia.com

Mmd
Barbora Veselá
Tel: 02 24 25 15 55
Fax:02 24 25 43 64
Email: vesela@mmd.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).