Hlavní navigace

Řešení Trend Micro™ Data Loss Prevention for Endpoint získalo certifikaci Tolly a prokázalo vyšší účinnost při zmírňování rizik než konkurenční řešení DLP

[Tisková zpráva] Cupertino, Kalifornie – 23. března 2010 – Společnost Trend Micro, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, dnes oznámila výsledky hloubkového, nezávislého laboratorního testu dvou řešení pro prevenci ztráty dat na koncových bodech: Trend Micro DLP for Endpoint v.5 a McAfee™ Host Data Loss Prevention v.3. Společnosti Symantec a Websense se odmítly tohoto testu zúčastnit.

Sdílet

Test prováděla přední nezávislá laboratoř pro testování IT The Tolly Group a zaměřila se na schopnost jednotlivých řešení definovat a chránit citlivá data a duševní vlastnictví před různými zdroji hrozeb. Hodnocena byla také jednoduchost ovládání a schopnost využít řešení DLP k zajištění dodržování předpisů.

„Jedná se o objevnou studii účinnosti zabezpečení, které nabízejí přední řešení DLP na trhu. Řešení Trend Micro DLP se ukázalo z hlediska instalace a konfigurace jako podstatně jednodušší než řešení McAfee a podle našeho názoru zajišťuje účinnější bezpečnostní perimetr pro ochranu dat, ať už jsou používána, uložena, nebo právě přenášena,“ uvádí Kevin Tolly, zakladatel The Tolly Group.

The Tolly Group došla k závěru, že Trend Micro DLP:

  • Chrání více datových kanálů než řešení McAfee a nabízí ovládací prvky s lepší granularitou.
  • Poskytuje vestavěnou podporu širšího spektra scénářů ochrany dat a aplikací.
  • Nabízí intuitivnější správní konzolu a generátor pracovních postupů.
  • Obsahuje předem nakonfigurované šablony pro dodržování předpisů a norem jako PCI-DSS, GLBA, US PII, SB-1386 a HIPAA.
  • Zajišťuje bezpečnější řešení pro ochranu citlivých dat před ztrátou na koncových bodech systému Windows® XP.
  • Nabízí lepší uživatelské zkušenosti, protože ochrana dat nezasahuje do normálního chodu aplikací.

„Výsledky testů Tolly mluví samy za sebe. Řešení DLP musí zajišťovat komplexní ochranu důvěrných dat a duševního vlastnictví a zároveň umožňovat snadné nasazení a přinášet okamžitou hodnotu. Trend Micro DLP pomáhá zákazníkům vyrovnat se s výzvami spojenými s dodržováním předpisů a změnami v prostředí hrozeb,“ konstatuje Mark Bloom, globální marketingový manažer produktů DLP Trend Micro.

Řešení Trend Micro DLP for Endpoint nedávno získalo hlavní ocenění Clear Choice Test časopisu Network World a časopis SC Magazine je označil za nejlepší nákup (Best Buy) v oblasti prevence ztráty dat.

Trend Micro DLP je součástí Trend Micro™ Enterprise Security – úzce integrované nabídky produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu, založených na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™. Trend Micro Enterprise Security zajišťuje maximální ochranu před novými hrozbami a zároveň minimalizuje náklady a komplikace spojené se správou zabezpečení. Úplnou zprávu Tolly Group naleznete na adrese: http://tolly.com/Doc­Detail.aspx?Doc­Number=210107

O společnosti The Tolly Group:
The Tolly Group, nezávislá organizace pro testování a strategické poradenství se sídlem ve floridském Boca Raton, nabízí úplné spektrum služeb, které mají dodavatelům i koncovým uživatelům zajistit směrodatné a nezaujaté informace. Kromě toho je The Tolly Group celosvětově uznávána pro své odborné znalosti v oblasti hodnocení špičkových technologií.

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).