Hlavní navigace

Retail Info expanduje v Polsku

[Tisková zpráva] Česká internetová společnost Retail Info posiluje svou působnost na polském internetovém trhu. Firma oznámila, že navyšuje svůj podíl v polské společnosti Advanced Network Technologies, Sp. z o.o. (ANT) o dalších 14 procent a celkově nyní drží majoritu s 60% podílem. Hodnotu celé transakce Retail Info nezveřejnila.

Sdílet

Praha, 16. července 2009 – Retail Info dosud držela v polské společnosti ANT majetkový podíl 46 % a díky této transakci se stala jejím většinovým majitelem. ANT provozuje jeden z nejstarších polských srovnávačů cen internetových obchodů kupujemy.pl. Technologii, kterou ANT vyvíjí více než šest let, využívají také srovnávače nabídek e-shopů monitor.cz v Česku a monitor-cien.sk na Slovensku a dále zcela nové plánované projekty v portfoliu Retail Info.

Retail Info plánuje v blízké době přejmenovat ANT na Retail Info PL, Sp. z o.o. a postupně ji integrovat do své struktury. Zakladatelé ANT si podrží minoritní podíl a zůstanou také ve vedení firmy.

Retail Info vstoupila do ANT již v polovině roku 2007 s cílem přenést její technologie, služby a obchodní modely na český a slovenský internetový trh a naopak prezentovat své vlastní internetové služby o nakupování v Polsku. Jako první byl na tamějším trhu spuštěn projekt promoceny.pl, obdoba oblíbeného webu AkcniCeny.cz.

„Od navýšení podílu v ANT si slibujeme především užší spolupráci v obchodní a marketingové oblasti a větší efektivitu při řízení a vývoji online projektů o nakupování v Česku, Slovensku a Polsku,“ uvedl k investici ředitel Retail Info Patrik Mališ.