Hlavní navigace

Revoluční HDMI zvuková karta otevírá bránu k nejlepším HD médiím

[Tisková zpráva] Praha 28. sprna 2008 - Společnost ASUS, nejznámější značka v oblasti výroby počítačových komponent a řešení nejvyšší kvality, oznámila vydání první kombinované karty pro vylepšení zvuku i videa na světě, která je kompatibilní se standardem HDMI 1.3a — Xonar HDAV1.3. Tato karta je schopná reprodukovat nekomprimovaný vícekanálový zvuk ve vysokém rozlišení při přehrávání Blu-ray filmů, ale kromě toho také vylepšuje video využitím procesoru Splendid HD — a tím nabízí dokonalé možnosti multimediální zábavy.

Sdílet

Digitální zvuk a video ve vysokém rozlišení s podporou Blu-ray a HDMI 1.3 bez kompromisů Xonar HDAV1.3 je vybavená plnohodnotnými certifikacemi Protected Audio Playback Systems (PAPS) a Advanced Access Content System (AACS). Bez těchto certifikací by typická PC musela převzorkovat Blu-ray audio směrem dolů (downsampling) na pouhou DVD kvalitu (48 kHz/16 bitů). Vzhledem k úzké spolupráci s ArcSoft’s Total Media Theater je karta Xonar HDAV1.3 od společnosti ASUS schopná dekódovat Blu-ray filmy a plně tak využít všech výhod spojených s bezztrátovými formáty digitálního zvuku, jako jsou například Dolby® TrueHD a DTS-HD Master Audio™ využívané pro profesionální a čistý zvuk s parametry 24 bitů, 96–192 kHz. Karta Xonar HDAV1.3 je určená pro sběrnici PCI Express a již od základů je navržená pro novou generaci počítačů Home Theater PC (HTPC). Proto je také vybavená odpovídajícím audio procesorem AV200 a Splendid HD video procesorem certifikovaným pro HDMI1.3a — což z ní činí ideální zařízení pro reprodukci toho nejkvalitnějšího 7.1kanálového zvuku získaného lineární pulzně-kódovou modulací (LPCM) a videa ve vysokém rozlišení pomocí HDMI portu.

Špičkový analogový zvuk s revolučním 120dB odstupem signál-šum*
ASUS Xonar HDAV1.3 značně vyniká také v kvalitě analogového zvuku, a to zejména díky konstrukci obvodů HyperGrounding. Technologie HyperGrounding zajišťuje, že zvuková karta Xonar ještě více snižuje vlivy elektromagnetického rušení (EMI) uvnitř moderních PC, a poskytuje tak křišťálově čistý zvuk s odstupem signál-šum (SNR) neuvěřitelných 120 dB a se zkreslením jedinečných 0,0004 % — to odpovídá maximu možností, pokud jde o kvalitu zvuku u většiny PC platforem. Oproti běžným zvukovým kartám dostupným na trhu, které nabízejí nejvyšší hodnotu SNR pouze u čelních stereo výstupů, Xonar HDAV1.3 poskytuje vysoce kvalitní zvuk s hodnotou SNR 120 dB u všech 7.1 kanálů.

Splendid HD Video Processor zprostředkovává video pro HTPC ve skutečně vysokém rozlišení Splendid HD Video Processor zlepšuje interpretaci barev a zobrazení hran a vytváří tak brilantní a ostrý obraz ve vysokém rozlišení — a to bez nadměrného zatížení CPU. Technologie Splendid HD nejenže vrací přesnost interpretace při prohlížení obsahu v nízkém rozlišení, ale navíc napomáhá získat přirozenější a čistší obraz tím, že snižuje poblikávání.

Vysoce výkonné komponenty & vyměnitelné operační zesilovače
Přímo v srdci karty Xonar se nachází kódovací čip ASUS AV200, který směruje a interpretuje vysoce kvalitní signál do prvotřídních audio komponent. Mezi další součástky špičkové kvality patří DA převodníky pro převzorkování signálu (Burr-Frown PCM1796, 123 dB SNR), operační zesilovače (opamp) National Semiconductor LM4562 a AD převodník (Cirrus Logic CS5381, 120 dB SNR). Xonar HDAV1.3 je prvním produktem z rodiny Xonar, který využívá operační zesilovače s paticemi pro snadnou úpravu zvuku dle požadavků uživatele, a to bez nutnosti pájení.

DS3D GX2.0 poskytuje bohatý zvuk při hraní her
Zvuková karta Xonar HDAV1.3 přichází i s proslule známou technologií DS3D GX 2.0, která se stará o oživení EAX 5.0 a 3D zvuku ve hrách pod operačním systémem Windows Vista. DS3D GX 2.0 ihned po instalaci automaticky povoluje nejnovější EAX a DirectSound HW, bez jakýchkoliv dalších ovladačů či záplat, nastavování her, anebo nutnosti OpenAL. DS3D GX2.0 navíc rozšiřuje MMOG EAX o on-line chat, díky kterému vám umožní přidat váš hlas do herního prostředí.

HDAV1.3 Deluxe — prvotřídní vícekanálový analog
Kromě funkcí zvukové karty Xonar HDAV1.3 obsahuje verze Xonar HDAV1.3 Deluxe v balení navíc rozšiřující kartu HDAV H6 s kanálem pro prostorový zvuk. HDAV H6 nabízí SNR 120 dB*, výjimečně nízkou úroveň zkreslení 0,0004 % a vyměnitelné operační zesilovače pro každý kanál.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.