Hlavní navigace

RGM Space-nová hitparáda již v červenci

[Tisková zpráva] RGM Space je první a zároveň jediná hitparáda, jejíž žebříček je tvořen nikoli hlasováním, ale stahováním hudby. Fenomén poslední doby, kdy mladí nekupují hudbu na CD, ale stahují si jednotlivé singly z internetu, vynesl na výsluní zájmu internetové hudební portály.

Sdílet

RGM Space čerpá z výsledků IFPI, která kromě hranosti jednotlivých singlů na rádiích sleduje nově také frekvenci stahování hudby ze všech dostupných hudebních portálů v ČR. Tím je zaručena naprostá regulérnost a neovlivnitelnost výsledků a vlastně celé hitparády. Každý měsíc tak vznikne nový žebříček RGM Space.

RGM Space se povedlo propojit hned několik zásadních médií pro mladé lidi ve věku 15–30 let, pro něž je hitparáda především určena. Kromě největšího internetového portálu na stahování hudby www.i-legalne.cz bude hitparádu pravidelně vysílat také jediná čistě hudební televizní stanice v ČR TV Óčko. Z oblasti rozhlasového vysílání projekt podporuje také jedna ze zásadních sítí rádií, Rádio Kiss.

RGM Space startuje na Óčku, na Rádiu Kiss i na www.i-legalne.cz již 16. července. Hitparádu můžete sledovat vždy každé třetí pondělí v měsíci od 16 hodin na Óčku (repríza ve středu v 10 hodin) a od 20 hodin také na Rádiu Kiss (repríza opět ve středu ve 22 hodin). Výsledky budou po celý měsíc zveřejněny na www.i-legalne.cz.

RGM Space Vás provede zpěvačka L.B.P., která si vždy připraví ty nejžhavější novinky ze světa stahování hudby v ČR. Jejím rozhlasovým kolegou se stane moderátor Jiří Štěpánek zvaný Štěpi.

Kromě zmíněných médií se do projektu zapojila také Poštovní spořitelna, jako generální partner, a společnosti Kofola a Shock. Také oni svým působením na trhu potvrzují spojitost s mladou cílovou skupinou projektu.