Hlavní navigace

RIO Media otevřela v Klatovech páté prodejní místo v ČR a pokračuje v modernizaci sítě

[Tisková zpráva] Klatovy, 3. prosince 2010 – Společnost RIO Media, a.s., která patří mezi tři největší poskytovatele elektronických komunikací pro domácnosti u nás, vychází vstříc zákazníkům, kteří preferují osobní kontakt, a otevřela ve středu 1. prosince v Klatovech své v pořadí již páté prodejní místo v ČR v hypermarketu Tesco, Domažlická 909. Společnost pokračuje v modernizaci a dostavbě sítě a dále posiluje svoji přítomnost v klatovském regionu, kde její služby využívá již téměř 5 tisíc domácností.

Sdílet

Zákazníci RIO Media si nyní mohou na novém prodejním místě objednat služby společnosti a vyškolený personál jim ochotně poradí s výběrem a parametry služeb, nebo v případě řešení jakýchkoliv technických či servisních problémů.

RIO Media dále pokračuje v modernizaci a dostavbě své sítě v regionu Klatovy, kde v současné době nabízí zákazníkům služby typu Triple play (digitální TV, internetové připojení, telefon) nebo Duo play (internetové připojení, telefon) s využitím pevné nebo bezdrátové sítě. Digitální televize bude postupně obohacována o interaktivní služby a společnost připravuje nové atraktivní tarify pro telefonování z pevné telefonní linky. Na síti klasické kabelové televize nově nabízí kombinovanou televizní programovou nabídku v analogu a formátu DVB-T, takže zákazníci sami mohou zvolit, jaký formát jim pro příjem signálu vyhovuje lépe.

„K naší optické síti je v současné době připojeno téměř 40 tisíc zákazníků a jen v Klatovech  jsme do modernizace a vybudování optické FTTH sítě investovali již více než 30 mil Kč. Vybudovat takovou síť nebylo jednoduché a to nejen co se týče výše investic, ale projekty počínaje a svařováním optiky konče. S budováním plně optické sítě této technologie a v takovém rozsahu nebyly v ČR dosud téměř žádné zkušenosti. Jsem však přesvědčen, že se tato dlouhodobá investice vyplatila a do budoucna přinese své ovoce. Optické vlákno má mimo téměř neomezené přenosové kapacity a rychlosti i tu výhodu, že do bytu jej přivedeme trubičkou silnou 3,5mm, která pak ani není nikde téměř vidět. Jediné, co je viditelné, je gateway, ze které pak vedou výstupy pro TV set-top box, dva počítače a až dva pevné telefony,“ dodal u příležitosti o­tevření nové prodejny Petr Opletal, generální ředitel RIO Media.

Opravdu rychlý  internet

Společnost RIO Media nabízí na svých optických sítích vysokorychlostní Internet standardně s parametry 50/50 Mbit/s (rychlost stahování/rychlost odesílání) za akční cenu 238,– Kč/měsíc, kdy si film stáhnete za necelé 2 minuty, písničku za necelou sekundu, stahování fotografií prakticky ani nevnímáte – to vše, aniž byste museli mít pevnou linku. Důležitá je také vysoká přenosová rychlost pro odesílání dat z počítače uživatele, například pro ty, kteří si potřebují výsledky své práce průběžně rychle ukládat nebo sdílet data s dalšími zákazníky.

Více informací naleznete na www.riomedia.cz

O společnosti RIO Media, a.s.

RIO Media, a.s., provozuje nejrozsáhlejší optickou síť nové generace v České republice a patří mezi tři největší poskytovatele elektronických komunikací pro domácnosti. Společnost má 120 tisíc aktivních zákazníků především ve středních a severních Čechách a na severní a střední Moravě, přičemž služby jsou dostupné pro 350 tisíc domácností. RIO Media se soustředí na poskytování kompletních služeb. Základní balíček služeb s názvem RIO Bravo obsahuje datové služby s rychlostí 50Mbps/50Mbps, 75 kanálů digitální televize ve standardním i vysokém rozlišení HD a pevnou telefonní linku bez paušálu. Investorem skupiny RIO Media, jejíž obrat v roce 2009 přesáhl 400 milionů korun, je fond Argus Capital Partners. Další informace na www.riomedia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).