Hlavní navigace

RIO Media úspěšně spustila digitální vysílání ve své kabelové síti v Olomouci a Prostějově

[Tisková zpráva] Praha, 7. října 2010 – Od 27. září 2010 mají zákazníci kabelové televize v Olomouci a Prostějově, jako první průkopníci v rámci sítě RIO Media, možnost přijímat televizní programy dvojí cestou – buď jako analogové vysílání, nebo digitálně ve formátu DVB-T.

Sdílet

Vysílání v digitálním formátu DVB-T doplňuje stávající analogové vysílání, takže v televizoru stačí pouze přepnout zdroj signálu z AV na DTV nebo naopak. Kdo již má moderní televizor, vybavený DVB-T tunerem, nemusí do zkvalitnění příjmu obrazu nic investovat, kdo je spokojen se stávajícím analogovým vysíláním a má starší televizor pouze s analogovým tunerem, není nucen do investice do zařízení a může televizní programy přijímat jako doposud.

Na otázku, co jsou hlavní výhody příjmu digitálního vysílání, odpovídá Ing. Petr Opletal, ředitel společnosti, následovně:

„Hlavními výhodami jsou například elektronický programový průvodce EPG – informace o pořadech na týden dopředu, dále formát obrazu 16:9, charakteristický pro nové televizory, lepší obraz i zvuk a nové programy.“ Tyto výhody ocení každý uživatel stávající kabelové televize, který má nový TV přijímač (s integrovaným DVB-T tunerem) nebo má DVB-T set-top-box. Předplatitelé nabídky AV Klasika naladí nově velmi oblíbený a sledovaný program History Channel a také programy ČT1 a NOVA v HD kvalitě, to vše bez navýšení ceny předplatného. Tyto výhody digitálního vysílání olomoučtí a také prostějovští zákazníci kabelové sítě RIO Media převážně oceňují, i když je s tímto zkvalitněním spojena také řada dotazů. Ty se nejčastěji týkají pokračování analogového vysílání po kabelovce a potřebného zařízení pro příjem programů v DVB-T. „Jakmile zákazníkům objasníme, že analogové vysílání normálně pokračuje dál a že pro příjem DVB-T na hlavním televizoru v domácnosti není třeba žádná další investice do zařízení, jsou obvykle velmi spokojení a překvapeni, že DVB-T programy mohou přijímat i po pevné síti,“ doplňuje Ing. Petr Opletal.

Ke změně dochází u prémiové nabídky AV Premium, kde jsou prémiové programy nadále plně převedeny do digitálního formátu v kódované formě, a proto jsou diváci prémiových programů HBO vybavováni na náklady společnosti RIO Media dekódovacími kartami a zařízeními, nutnými pro příjem těchto programů.

Nová služba bude postupně představena v dalších deseti městech České republiky.

Více informací naleznete na www.riomedia.cz

O společnosti RIO Media, a.s.
RIO Media, a.s., je třetí největší společností v Česku poskytující služby elektronických komunikací domácnostem. Společnost má 120 tisíc aktivních zákazníků především ve středních a severních Čechách a na severní a střední Moravě, přičemž služby jsou dostupné pro 350 tisíc domácností. Pevné sítě pokrývají více než 100 tisíc domácností a radiové sítě dalších zhruba 250 tisíc.

RIO Media byla založena v roce 2008 s cílem vytvořit trojku na trhu služeb elektronických komunikací pro domácnosti, po Telefónice O2 a UPC. Páteř RIO Media tvoří spojení silných regionálních poskytovatelů telekomunikačních služeb, kteří patřili mezi první poskytovatele internetu v ČR.

RIO Media se soustředí na poskytování kompletních služeb. Základní balíček služeb s názvem RIO Bravo obsahuje datové služby s rychlostí 50Mbps/50Mbps, 75 kanálů digitální televize ve standardním i vysokém rozlišení HD a pevnou telefonní linku bez paušálu.

RIO Media vedle akvizic realizuje rozsáhlé investice do rozvoje optických sítí a to ve výši stovek milionů korun ročně. Investorem skupiny je fond Argus Capital Partners. Velkoobchodně od RIO Media nakupuje datové, hlasové a televizní služby několik desítek lokálních operátorů. Obrat RIO Media a.s. v roce 2009 přesáhl 400 milionů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).