Hlavní navigace

Robin Hood – Cesta ke slávě: Mamma mia otevře další souboj

[Tisková zpráva] Zazpívat perfektně dvouminutovou písničku a zároveň k ní zatancovat podle předepsané choreografie. To je úkol pro adeptky na roli Mariany v dalším kolem soutěže Robin Hood – cesta ke slávě. Jak si s ním poradí a jak budou v jejich podání znít hity z muzikálů Kabaret, Mamma Mia nebo Evita?

Sdílet

Holky absolvují totéž co kluci minulou neděli. I ony si tentokrát nemohly vybrat písničku podle vlastního vkusu, byla jim přidělena konkrétní skladba. Kluci dostali takové, které jim až na výjimky vyhovovaly a seděly k jejich typu. Byl to záměr? „Nebyl, zkrátka to takhle vyšlo. Máme portfolio písniček, nad ním jsme s ostatními tvůrci dali hlavy dohromady a říkali jsme si, kterou do té šestice skladeb vybereme a kterou ne a komu jakou přidělíme. Jsou mezi nimi proslulé hity, ale i písničky z méně známých muzikálů. Nad tím, jestli někomu sedí, jsme nepřemýšleli. Vypadá to, že klukům jsme se trefili do noty. Jsem zvědavý, jestli to tak bude i u holek,“ řekl Ondřej Soukup.

Holky měly minulou neděli možnost okouknout, jak si s choreografií a písničkami poradili kluci. Když viděly jejich výkony na jevišti, bylo holkám jasné, že budou muset hodně zabrat. Hned v pondělí je čekal nácvik choreografie s režisérem Jánem Ďurovčíkem, kterého se některé trochu obávaly. „Mám z toho strach, budu mít písničku z muzikálu Mamma Mia, která je poměrně náročná. Musím se při ní hodně soustředit a nedokážu si představit, že k tomu budu ještě hopsat a skákat,“ svěřila se se smíchem Martina Bártová. Jak si s hopsáním a skákáním nakonec poradí, uvidíte samozřejmě v neděli.

Je něco, na co se režisér Ďurovčík poté, co viděl, jak jeho malé taneční formy zvládli kluci, u šestice Marian obzvlášť zaměří? „Budu do nich hustit nejen kroky, ale taky výraz, výraz a zase výraz. Ony jsou ,baby‘ hodně šikovné, určitě to zvládnou. Už je poměrně dost znám, vím, co každá umí, a kroky jim vymyslím na míru. Stejně jako klukům… Přeci jenom je to přímý přenos, tak z toho musí něco mít i diváci u televize,“ řekl Ján Ďurovčík. Jak dlouho trvá vymyslet takovou choreografii, jak dlouho ji nejdřív nosí v hlavě? „V hlavě? Vymyslím ji až na místě, celý život to tak dělám,“ vysvětlil Ján Ďurovčík. Nebojí se, že ho třeba nic nenapadne? „To se ještě nikdy nestalo.“

Temperamentní Jana Tesařová dostala písničku plnou latinskoamerických rytmů, která nikoho nenechá v klidu. „Znám ji, mám ji ráda, s výběrem jsem spokojená. Hlavně ji uzpívám,“ ohodnotila volbu tvůrců. Naopak Eliška Ochmanová má písničku pomalejší. „Není moc rychlá, ale o to víc je potřeba soustředit se při ní na celkové podání. Když jsem viděla, co Ján Ďurovčík vymyslel klukům i na relativně pomalé skladby, trochu se obávám, s čím přijde a jestli to vůbec zvládnu,“ strachovala se Eliška.

Skladbu známou v češtině pod názvem Vítr v podání Lucky Vondráčkové dostala Radka Pavlovčinová. „Je úžasně energická a myslím, že se v ní dá najít i určitá hloubka. Ale sama bych si ji asi nevybrala, protože bych měla pocit, že ji nezvládnu. Je trochu rockovější, originál nazpívala Bonnie Tyler. Tenhle styl jsem zatím nikdy neokusila, takže je to pro mě obrovská výzva,“ vyjasnila nám Radka.

Míša Doubravová si výběr písničky vztáhla v legraci trochu na svou vlastní osobu. „Je z muzikálu Hairspray a členové poroty mi asi chtěli naznačit, že už nejsem malá holka. Budu se s ní trochu prát, je docela rychlá a má hodně slov. Ale nejvíc se asi budu prát s choreografií. Mám strach, jestli zvládnu zkoordinovat zpěv a taneční pohyby. Abych to stíhala, asi budu muset oddělit hlavu od těla.“

Písničku Andrey Gabrišové asi hodně lidí vidělo ve známém filmovém muzikálu, možná znají i její českou verzi, která poměrně často zazněla během castingu. „Mám ji moc ráda, je to hodně rychlá skladba a je z takové známé scény, při které se hrdince podaří rozhýbat porotu. Ona to ale měla lehčí než já, protože jenom tancovala, nemusela k tomu zpívat. Na druhou stranu jsem ráda, že se ji nemusím učit v češtině, ale v angličtině, ve které se mi zpívá lépe,“ přiznala Andrea.

Jestli se holkám podaří roztancovat nejen členy poroty, ale celý barrandovský ateliér, uvidíte v neděli 18. dubna ve 20 hodin na Primě v dalším díle castingové show Robin Hood – cesta ke slávě.