Hlavní navigace

ROBIN HOOD – CESTA KE SLÁVĚ: PRVNÍ KOLA CASTINGU JSOU ZA NÁMI

[Tisková zpráva] Cesta ke slávě pokračuje, pro někoho vlastně spíše začíná. V neděli 24. 1. a v pondělí 25. 1. proběhla v Divadle Palace první kola castingů do nové talentové show Robin Hood – Cesta ke slávě, kterou uvede již v březnu Televize Prima. Vítězové získají hlavní role v novém muzikálu Robin Hood z pera autorské dvojice Gabriela Osvaldová a Ondřej Soukup. Muzikál, který vznikne pod režijním vedením Jána Ďurovčíka, uvede v září 2010 Divadlo Kalich. A právě tvůrci doplnění o Michala Kocourka, producenta a ředitele Divadla Kalich, si začali kandidáty na Robina a Marianu vybírat.

Sdílet

Že jde skutečně o hodně, ukázala již tato první castingová kola. Splnit náročná kritéria tvůrců a postoupit tak dál skutečně nebylo jednoduché. První den – k údivu některých uchazečů – přišla na řadu taneční část. Tvůrci chtěli nejprve vidět, jak se jednotliví adepti umí na jevišti hýbat. Všichni měli za úkol předvést jednotnou choreografii, která jim byla ukázaná a na kterou měli čas se v předsálí připravit. Kdo choreografii nezvládl, neměl šanci postoupit do druhého castingového kola, které již bylo o zpěvu. Tato praxe je v rámci profesionálních castingů běžná – vzpomeňme si na film Chorus Line. V sále poprvé zazněla ukázka z chystané muzikálové novinky – právě na tuto hudbu se tančilo.

Druhý den již sálem zněly nejznámější muzikálové melodie. A vybíralo se dál. Ty šťastné, kteří po dvou náročných dnech slyšeli verdikt „postupujete dál“, čeká další tvrdá práce v podobě soustředění, ze kterého vzejdou samotní finalisté soutěže. Průběh castingů samozřejmě diváci uvidí na svých obrazovkách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).