Hlavní navigace

ROBIN HOOD – CESTA KE SLÁVĚ: VYHOZEN PRO VELKÉ MNOŽSTVÍ TALENTU?!

[Tisková zpráva] Castingová show Robin Hood – Cesta ke slávě vyřadila už stovky adeptů na hlavní role v připravovaném muzikálu. Někteří podle tvůrců typově neodpovídali postavám Robina a Mariany, jiní nezvládli choreografii. Co se dělo dál, uvidíte v neděli 14. března ve 20 hodin na Primě.

Sdílet

Na ty, kdo měli štěstí a prošli nekompromisním výběrem Gabriely Osvaldové, Ondřeje Soukupa, Jána Ďurovčíka a Michala Kocourka, čekalo další náročné kolo konkurzu. Museli ukázat, že umějí zpívat na hudební základ. Ale nestačilo jen dobře zazpívat. Tvůrci po soutěžících chtěli, aby skladbu prožili, aby věděli, o čem zpívají, a odhalili své nejhlubší emoce. Někteří jim šli sami příkladem. Zatímco v prvním castingovém kole místy trpěli, ve druhém se tím, co viděli na jevišti, především dobře bavili. A dávali to najevo. Gabriela Osvaldová soutěžící soustředěně sledovala a jen sem tam utrousila názor, ale Michal Kocourek s Ondřejem Soukupem se chvílemi nechali strhnout k nadšení a pochvalným poznámkám. A Ján Ďurovčík? Ten vystoupení intenzivně prožíval se soutěžícími, povzbuzoval je, udával jim rytmus, dirigoval jejich pohyb na jevišti, prostě už režíroval. Moderátorovi Petru Vondráčkovi pak řekl, že jeho dojmy se mění každou vteřinu. „Létají nahoru a dolů, od absolutního nadšení po naprosté zoufalství. Ale tyto okamžité pocity nejsou důležité, rozhodující bude až ten poslední.“

Skvěle vystřihnout vybranou písničku byla jediná šance i pro ty, kdo měli trošku problém s choreografií a jejichž další osud v soutěži byl nahnutý. Pokud ale skladbu předvedli neotřele a dokázali, že cítí rytmus a je radost se na ně dívat, rázem získali body k dobru. Kdo měl to štěstí a tvůrce výkonem natolik překvapil, že je přiměl změnit rozhodnutí, které se už už chystali vyslovit? „Vyhoďte ho pro velké množství talentu!“ zvolala v jedné z vypjatých chvil Gabriela Osvaldová. Kdo ji k tomu inspiroval? Dívejte se v neděli.

Ne vždycky je ale originalita projevu ku prospěchu věci. Jsou situace, ve kterých doslova platí rčení, že „méně je někdy více“. Na vlastní kůži to pocítil soutěžící, který nastoupil na jeviště s velkou suverenitou a snahou pobavit za každou cenu. Dosáhl přesného opaku. Tak dlouho si zahrával se vstřícností tvůrců, až došla režisérovi Jánu Ďurovčíkovi trpělivost. Nekompromisně řekl, že s takovým člověkem nechce pracovat. Gabriela Osvaldová to dotčenému jednoduše shrnula: „Udělal jste toho tolik, že víc už udělat nemůžete. Zbytečnou show okolo jste si svou šanci dostat se dál zazdil.“

Zatímco soutěžící dospěl k tvrdému poznání, k zajímavému zjištění došel i Ondřej Soukup. Postřehl, že kdo dobře zazpívá rychlou písničku a zdá se být vhodným kandidátem na postup, může vzápětí totálně vyhořet na pomalé skladbě a šanci definitivně ztratit. Když pak sledoval sehranou skupinu tančících dívek, udiveně se ptal: „Proč kluci taky takhle netancují? Že bychom my chlapi byli míň schopní?“ Hádejte, co na to hudebníkovi odpověděl Ján Ďurovčík.

Adepti na hlavní muzikálové role dostávali od tvůrců někdy i velmi nečekané otázky nebo úkoly. Jeden potenciální Robin například musel předvést, jak by dokázal Marianu obejmout. Na jiném zase Ondřej Soukup vyzvídal, jak mu rostou vlasy. I tentokrát si soutěžící od tvůrců vyslechli různé poznámky ke svým jevištním výkonům. Asi nejkurióznější doporučení znělo: „Pokuste se nějak zhnusnět, působíte moc příjemně.“ Kdo a proč odcházel domů s touto větou, uvidíte ve druhém díle pořadu Robin Hood – Cesta ke slávě.

Ti nejlepší, kteří prošli dvěma castingovými koly, byli pozvaní do Divadla Kalich, kde na ně čekaly další tři náročné dny, v nichž ze sebe museli vydat naprosté maximum. Dostali za úkol nastudovat dvě písničky – jednu pomalou a jednu rychlou. Kluci se prali s těžkou skladbou Modlitba v zahradě Getsemanské a s písničkou z muzikálu Vlasy, holky musely co nejlépe zazpívat náročnou píseň z muzikálu Cats a skladbu Žízeň. A všichni museli absolvovat korepetice. Proč si na nich tak zakládá, řekl moderátorce Martině Kociánové Ondřej Soukup: „Při korepetici by si měl interpret zažít základ té písně, zaměřit se na její náročná místa a naučit se správně frázovat, aby se pak mohl soustředit na to, co do ní dodá vlastního.“

S korepeticemi soutěžícím pomáhala hlasová pedagožka Jana Nováková. Adepti ovšem zdaleka netušili, co všechno je čeká. Proč někoho držela Jana Nováková za ruku, do jiného bušila pěstičkou a někoho dokonce tahala za vlasy?

To všechno uvidíte v neděli 14. března ve 20 hodin ve druhém díle castingové show Robin Hood – Cesta ke slávě.