Hlavní navigace

Rock Radia zahajují vysílání

[Tisková zpráva] Dnes úderem šesté hodiny ranní zahájila vysílání rodina Rock Radií. Své posluchače tak poprvé oslovilo Rock Radio Šumava, Rock Radio Prácheň a Rock Radio Gold. Ta jsou hudebně profilovaná jako stanice hrající klasické rockové hity, která se však chce věnovat i těm žánrům rocku, jež stojí mimo mainstream. Vysílání rodiny Rock Radií pokryje rozsáhlé území západních, jižních a středních Čech.

Sdílet

„Rock Radia chtějí posluchačům nabídnout poctivou rockovou muziku a informace o tom nejdůležitějším, co se v daném regionu děje, a to v rámci odpojovaného zpravodajství a informačního servisu. Důraz budeme klást také na informace ze sportu. Nebudeme chybět u žádného rockového koncertu či zajímavé kulturní akce v regionu,“ říká Petr Sznapka, programový ředitel rodiny Rock Radií.

Cílovou skupinou rodiny Rock Radií jsou posluchači ve věku 20 – 40 let, s ohledem na hudební dramaturgii stanic v ní logicky převažují muži. Program Rock Radií chce vedle rockové klasiky nabídnout také hudební speciály zaměřené i na vyhraněnější žánry. „V pořadu Legendy Rocku to budou živé koncerty a neznámé nahrávky rockových legend, Metalománie zase dá prostor heavy metalu a hard rocku. Samostatnou kapitolou je pak produkce lokálních českých rockových kapel, která by se měla objevovat v pravidelném sobotním večerním pořadu s názvem Rocková zábava,“ vybírá z programového schématu Rock Radií Petr Sznapka.