Hlavní navigace

Rockmag.cz Metalcore Tour 2007

[Tisková zpráva] I letos se na několika místech mohou příznivci tvrdé muziky, tak jak tomu bylo minulý rok, těšit na Rockmag.Cz Metalcore Tour 2007. Toto turné odstartuje 28. září v jihlavském klubu Edgar a pokračuje na dalších pěti místech po ČR. Startuje se vždy kolem osmé a k vidění + slyšení budou tyto tři kapely:

Sdílet

Bethrayer
Skupina Bethrayer z Kojetína působí na hudební scéně již šestnáctým rokem. Od samého počátku své existence se věnuje pravé tvrdé muzice od trash metalu po nu-metal. Od svého vzniku prodělalo složení skupiny několikerých změn. Poslední se udála roku 2002, kdy byl do Bethrayer přibrán kytarista Svaťa a díku tomu mohl Olaf odložit kytaru a věnovat se naplno zpěvu. Od té doby se Bethrayer představuje ročně na desítkách koncertů. Zatím poslední deskou Bethrayer je „Ray of Hope“ vydaná na sklonku roku 2004. V roce 2006 se kapela vydává novým směrem. Opouští do teď používaný anglický jazyk a vrhá se na české texty. První vlaštovkou je promo singl Šibenice v srdci nahraný v červnu 2006 ve studiu Šopa. V mateřském jazyce se skupina našla, dokáže tak lépe vyjádřit své niterní pocity.

Web: http://www.bet­hrayer.cz
Další informace: http://rockmag­.cz/kapely/bet­hrayer/

D.A.D.
Skupina z Polné (okr. Jihlava) hrající energický hc/metal, působí na naší scéně již od roku 1993 a od té doby vydala několik demo a live nahrávek a alba „… and once we will get lost“, SHADOW´S, PROMO 2004 či Návrat (mini CD 2005) a prošla několika personálními změnami a mnoha hudebními styly včetně punku a doom metalu. Má mnoho příznivců nejen na Vysočině. V září 2006 se kapela ocitla v proslulém a muzikanty prověřeném studiu v Bzenci – „Shaark“. Po týdnu nahrávání tu spatřilo světlo světa nové a zatím jejich poslední CD „Loutky“. Kapela se setkává s velice dobrými ohlasy publika a příznivými recenzemi.

Web: http://www.dad­cz.com
Další informace: http://rockmag­.cz/kapely/dad/

Elysium
Skupina ELYSIUM pochází z Týnce nad Labem, vznikla v létě 2003. První krok k založení skupiny udělal kytarista Dušan Miňovský, který v témže roce odešel od speedmetalové kapely Rimortis. Kapela se snaží stylově ubírat techničtějším metalem, ovlivněným kapelami, jako Death, Nevermore, Dream Theater, Metallica. V březnu 2004 skupina nahrává svépomocí ve zkušebně v Týnci nad Labem své první třípísňové demo. Autorem hudby je kytarista Dušan Miňovský. Texty jsou v angličtině a byly výhradní záležitostí zpěváka Martina Kočího. 19–21.11.2004 kapela nahrává v Břežanském studiu STEEP FOREST první oficiální CD s názvem Curiosity, kde je natočeno sedm písniček v duchu thrash metalu. Později následuje album Private Hell…

Web: http://www.ely­sium.wz.cz
Další informace: http://rockmag­.cz/kapely/ely­sium/

A kam přijít na ten správnej nářez?

28.9. – Jihlava – Edgar club
5.10. – Těsnovice (zde bude navíc i Krucipüsk)
6.10. – Příseka u Světlé n./Sázavou
13.10. – Kutná Hora 20.10. – Kojetín
17.11. – Pelhřimov- Sklep

Start: cca 20:00

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).