Hlavní navigace

RockZone 105,9 a jeho mladá rocková hudba jsou stále oblíbenější

[Tisková zpráva] RockZone 105,9 si během jednoho týdne naladí 18.000 posluchačů. Relativní délkou poslechovosti během dne převyšuje toto pražské rádio všechny rozhlasové stanice.

Sdílet

Radio RockZone 105,9 odstartovalo v polovině letošního února a aktuální Mediaprojekt poprvé sledoval celé období, ve kterém vysílání RockZone 105,9 skutečně běželo, uvádí Jiří Hrabák, generální ředitel rádia, a dodává: „Přestože Mediaprojekt a jeho metodika odráží změny na mediálním trhu pomaleji, už tyto výsledky RockZone 105,9 ukazují na jasně pozitivní trendy.“

Absolutně nejvyšší průměrná relativní délka poslechu 5 hodin a 20 minut, kterou posluchači stráví s programem RockZone 105,9 (ATS Relativ) potvrzuje, že posluchači mladou rockovou hudbu v pražském éteru dlouho postrádali.

Originalita RockZone 105,9 spočívá především v zařazení kapel, které na jiných českých stanicích téměř neuslyšíte – Rammstein, Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers nebo Linkin Park. Jedinečnost programu posílilo mimo jiné i nedávné zařazení Andělské dvacítky – jediného žebříčku moderního rocku, který moderuje Pavel Anděl. Přesto, že je RockZone 105,9 v prvé řadě hudební stanice, zprostředkovává svým posluchačům každých 15 minut nejrozsáhlejší pražský dopravní servis a každou celou hodinu nejnovější zprávy.

RockZone 105,9 nevzniklo pouze z intuice tvůrců rozhlasového programu, ale v dialogu s potencionálními posluchači a na platformě rozsáhlé marketingové analýzy. Pro zadavatele reklamy je tak RockZone 105,9 vysoce efektivní stanicí, pokud chtějí oslovit dynamické a aktivní publikum ve věku 18 – 35 let.