Hlavní navigace

Rodiče a studenti začínají vybírat elektroniku pro nový školní rok

[Tisková zpráva] Společnost Electro World, největší elektroobchod u nás, vítěz ankety „Obchodník roku elektro“ pro rok 2007, má připraven sortiment pro nový školní rok a očekává zájem studentů a rodičů. Začátek školního roku je tradičně spjat se zájmem rodičů o přípravu dětí, středoškoláků a vysokoškoláků na další školní rok, či semestr. Společnost Electro World má ve své nabídce pro školáky a studenty pestrou nabídku elektra souvisejícího s jejich studiem, zábavou nebo pobytem mimo domov na kolejích a internátech. Konkrétní typy se týkají notebooků, varných konvic, MP3 přehrávačů, DVD přenosných přehrávačů, jednoduchých mobilů nebo kávovarů.

Sdílet

Podle generálního ředitele společnosti Electro World Jiřího Klíčníka bude zejména o notebooky největší zájem veřejnosti. „Očekáváme citelný zájem o notebooky, zejména kvůli poklesu cen a zvýšení jejich výkonu. Zatímco loni stály notebooky průměrně 15 tisíc korun, letos je to o 12 procent méně a navíc s výrazně vyšším výkonem a lepší výbavou.“

Notebooky jsou pro zákazníky zajímavé nejenom kvůli ceně. Zabírají také méně místa a výkonem jsou srovnatelné s výkonnými stolními počítači. Nejvíce ocení zákazníci to, že je notebook osvobozuje a dovoluje jim pracovat a bavit se kdekoliv.

„Díky příznivému vývoji technologií máme v nabídce notebooky pokrývající bezbřehé potřeby studentů a žáků. Vybírat si mohou mezi značkami Dell, Asus, Acer, Hewlett-Packard, SONY a Fujitsu Siemens Computers, celkem máme 38 typů notebooků skladem“, dodal Jiří Klíčník. A doplnil: „Nejlevnější notebook včetně operačního systému u nás dostanou zákazníci za 10 tisíc korun včetně daně s přidané hodnoty.“

Společnost Electro World má ve své nabídce jako první obchodní řetězec také barevné notebooky. Značka Dell přinesla českým zákazníkům notebooky v těchto barvách: černé, modré, červené, růžové. Více barev bude k dispozici o Vánocích.

„Pokud budou rodiče uvažovat o pořízení malých přístrojů pro zábavu, zvažovat by mohli například 4GB MP3 přehrávač Emgeton za 1990 korun nebo 8GB iRiver za 2699. Pro sledování DVD filmů pak přenosný přehrávač Matsui za 1999,“ poodhalil nabídku Jiří Klíčník.

„Z nabídky jednoduchých mobilů bychom školákům doporučili LG KG375 za 1199 s možností uchovat až 500 čísel nebo lépe vybavený Sony Ericsson T280i s fotoaparátem, rádiem a Bluetooth. Vysokoškolákům jistě přijde vhod dobrá káva vyráběná pohodlně z kapslí. V nabídce máme například kávovar Dolce Gusto za 2900 korun,“ doplnil informace o nabídce Electro Worldu pro školáky studenty Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World Česká republika.