Hlavní navigace

Rodina notebooků VAIO se rozrostla o elegantní barevnou 14“ palcovou verzi pojmenovanou VAIO E

[Tisková zpráva] Technologie Quick Web Access pro okamžitý přístup. K internetu bez nutnosti startování operačního systému. Multifunkční tlačítka ASSIST a VAIO pro procházení stránek pomocí záložek a údržbu přístroje. Nejnovější procesor Intel® Core™ a výkonné grafické karty ATI Mobility Radeon™ 5000. Jasný, vysoce kontrastní displej VAIO s LED podsvícením. Dostatečné možnosti připojení: až 4x USB výstup plus vysokorychlostní kombinovaný port eSATA/USB.

Sdílet

Módní řada multimediálních notebooků VAIO E typických snadným ovládáním se nově rozrůstá o skvěle vybavené 14palcové modely s displeji o úhlopříčce 35,5 cm ideální na každodenní prohlížení internetu, blogování i správu digitální multimediální kolekce. Štíhlé počítače skrývají překvapivě velkou úložnou kapacitu pevného disku, výkonnou grafiku a extra velký širokoúhlý displej.

Všechny modely řady E kladou na jednoduchost obsluhy vycházející z potřeby každodenního používání. Stisknutím tlačítka WEB se okamžitě dostanete na internet a to aniž byste museli startovat operační systém. Funkce Quick Web Access teď nově nabízí pohodlné procházení stránek pomocí záložek a možnost rozdělení okna pro zobrazení dvou stránek vedle sebe. K dispozici je také speciální tlačítko ASSIST pro rychlý přístup k funkci VAIO Care – údržbě, diagnostice a řešení problémů vašeho notebooku, to vše pomocí několika málo kliknutí.

Uvnitř 14palcových notebooků VAIO najdete procesor typu i3 z nové rodiny Intel® Core™ pro rok 2010, který si společně se 4 GB vysokorychlostní paměti DDR3 snadno poradí s každodenními i náročnými operacemi. Nejnovější grafická karta ATI Mobility Radeon™ HD 5145 bez problémů zvládá úpravu fotografií, přehrávání filmů ve vysokém rozlišení HD i prohlížení webových stránek s intenzivním využitím multimédií.

Tři USB porty umístěné na boční straně přístroje doplňuje čtvrtý vysokorychlostní výstup eSATA/USB, který umožňuje přenos na externí disk rychlostí až 5× vyšší než rozhraní USB2.0.

Jedinečný výběr aplikací od Sony umožňuje na novém VAIO mnohem zajímavější práci s vaší multimediální kolekcí. Program Media Gallery (který se spouští tlačítkem na čelním panelu) se stará o poslech hudby, prohlížení fotografií nebo sledování videa. Třídění, úprava a sdílení oblíbených souborů je jednodušší než kdy dříve díky programu PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition.

VAIO E 14”
Nové stylové 14palcové modely řady VAIO E charakterizuje též výjimečný design. Lesklý černý nebo bílý povrch doplňují volitelná barevná provedení v jasně růžové nebo modré barvě, se kterými se ihned stanete centrem pozornosti.

Stříbrné logo se lákavě „vznáší“ na horním krytu počítače a láká k jeho otevření. Po něm vás zaujme dotykový touchpad s nízkou rezistencí, který doslova zapadá do průsvitné lesklé opěrky zápěstí.

14palcový (čili 35,5 cm) displej VAIO s vysokým rozlišením 1600×900 bodů, poměrem stran 16:9 a LED podsvícením nabízí bohatou paletu barev a dostatečný kontrast pro sledování filmů, prohlížení fotografií a spoustu dalších moderních aktivit.

Nejnovější 14palcové multimediální notebooky řady VAIO E budou v prodeji od konce března 2010.

Model: VAIO VPCEA1S1E
Procesor: Intel® Core™ i3–330M 2.13GHz
Operační systém: Windows® 7 Home Premium (64bit)
Paměť: 4GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
Pevný disk: 500 GB (5400 ot./min)
Displej: 35,5 cm (14.0”), 16:9, VAIO (1600×900) s LED podsvícením Grafika ATI Mobility Radeon™ HD 5145 s 512MB VRAM
Optická mechanika: DVD±RW/±R DL/RAM
Hmotnost a rozměry: 2,35 kg (s dodanou baterií); 238,7×27,3×345,8 mm (H x V x Š)
Ostatní: WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth 2.1+EDR; webkamera MOTION EYE®; stereo audio s Dolby Home Theater v3; HDMI výstup; 3×USB + eSATA/USB; tlačítka WEB/ASSIST/VAIO s funkcí Quick Web Access; barevné provedení: černá/bílá/rů­žová/modrá