Hlavní navigace

Rodina Sopránů na Nova Cinema

[Tisková zpráva] Filmový kanál Nova Cinema začne od zítřka 25. února 2009 vysílat v premiéře 6. řadu amerického kultovního seriálu Rodina Sopránů (The Sopranos). Seriál vypráví o členech mafiánské rodiny z New Jersey, jejím bossovi Tonym Sopranovi a jeho vlastní rodině.

Sdílet

Praha 24. února 2009 – Vypořádávat se s napětím v manželství, neposlušnými dětmi a zároveň řídit mafiánskou rodinu Tonyho stresuje tak, že mívá záchvaty zuřivosti a občas dokonce ztratí vědomí. A když se k tomu přičtou ještě jeho fobie, není divu, že se obrátí o pomoc na psychiatra. „Rodina“ se však nesmí nic dozvědět, protože, jak každý mafián ví, ten, kdo poruší Omertu (zákon mlčenlivosti), musí zemřít.

V 6. sérii se život Tonyho Soprána stále více komplikuje. Se svou ženou Carmelou musí čelit skutečnosti, že jejich potomci už nejsou dětmi, ale zároveň ani dospělými, i tomu, že jeho mafiánská rodina bude několikrát ohrožena nejrůznějšími krizemi a ozbrojenými bitkami. Stále napjaté vztahy mezi rodinami z New Jersey a New Yorku budou díky tomu, že hlava newyorské rodiny Jonny Sack sedí ve vězení, ještě napjatější, a to vše si vyžaduje, aby Tony stále pokračoval v terapii u psychiatričky dr. Jennifer Melfiové.

Americký kultovní televizní seriál z prostředí mafie Rodina Sopránů se těší od svého vzniku v r. 1999 velké oblibě u diváků a získal si i kritiky. Seriál vzešel z tvůrčí dílny Davida Chase, má šest sérií, což je 86 epizod, a získal celou řadu prestižních ocenění, mj. 21 cen Emmy a 5 Zlatých glóbů.

Rodina Sopránových je notně nabitá černým humorem a její půvab tkví v rychlých zvratech, nečekaných konfliktech a sarkasmu. Za celou dobu vysílání hostovala v seriálu řada filmových hvězd, jako např. Annette Beningová, Jerry Adler či Steve Buscemi, který se ujal i režie několika epizod stejně jako jeho renomovaní kolegové, režiséři Mike Figgis a Peter Bogdanovich.

Rodina Sopránů VI od 25. února 2009 vždy ve středu a ve čtvrtek ve 20:00 na Nova Cinema.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).