Hlavní navigace

ASUS zveřejňuje novou grafickou kartu ROG EN9600GT Matrix/HTDI/512M

[Tisková zpráva] Nejchytřejší grafická karta na světě, která bezezbytku splní veškeré požadavky všech opravdových hráčů

Sdílet

Praha 24. července 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, představuje nejchytřejší grafickou kartu na světě — ASUS ROG (Republic of Gamers) EN9600GT Matrix/HTDI/512M. Stejně jako ve sci-fi filmu, kde protagonisté dokážou prakticky cokoliv, grafické karty ROG MATRIX Series umožní hráčům odhalit ten opravdový výkon, jaký jen grafická karta může mít. Tento špičkový hardware je vybaven technologií ASUS Super Hybrid Engine, která automaticky zjišťuje a nastavuje napětí, takt a rychlost ventilátoru, čímž pomáhá dosáhnout nepřekonatelného výkonu i úspory energie. Technologie chlazení Hybrid Cooler navíc nabízí extrémně výkonné, či velmi tiché chlazení — v závislosti na aktuálních potřebách hráčů — zatímco funkce iTracker dává na výběr z 5 režimů nastavení grafického rozhraní (GUI) dle stávajících požadavků daného uživatele.

Klíč k pokladnici splněných přání všech hráčů
ROG je zavázána dodávat nejnovější PC s velmi vysokým výkonem, která zaručí výrazně snadnější práci všem náročným uživatelům a hráčům. Grafická karta ASUS ROG Matrix Series nabízí dokonalou kontrolu hardwaru a odkrývá skutečné možnosti grafických karet — a to vše se současnou úsporou energie. Tajemstvím úspěchu této karty jsou tři extrémně výkonné funkce: Super Hybrid Engine, Hybrid Cooler a iTracker, které se projeví ve 26% nárůstu výkonu při práci v 3D režimu. Při práci v 2D režimu naopak uspoříte 26 % nákladů za energii a budete mít možnost vychutnat si dokonale tiché chlazení o hlučnosti 0dB.

Inteligentní technologie Super Hybrid Engine pro automatické řízení Nová technologie Super Hybrid Engine prokazuje své inteligentní řízení ve dvojitých procesech. Nejprve získá informace vztahující se k vytížení GPU a jeho teplotě, paměti a čipu power IC. Poté vypočítá nejvhodnější nastavení pro dokonalou optimalizaci výkonu. To vše se děje v reálném čase, aniž by bylo nutné provádět jakákoliv nastavení — uživatelé tak dosáhnou automatického nastavení napájení GPU a paměti na odpovídající úroveň, jehož výsledkem bude buď vynikající navýšení výkonu, nebo jedinečná úspora energie.

Automaticky řízené proaktivní chlazení Hybrid Cooler
Přední a inteligentní inovace v oblasti chlazení Hybrid Cooler přejala inspiraci od hybridních automobilů. Díky revoluční kombinaci aktivního chlazení ventilátorem a pasivního chlazení chladičem, které tato grafická karta využívá, zaručuje technologie Hybrid Cooler výjimečný výkon a současně bere ohled na spotřebu energie. V případě nutnosti spojí obě uvedené technologie své síly a zajistí optimální chlazení. Rychlost otáček ventilátoru je automaticky řízena v závislosti na pokročilé detekci vytížení grafického procesoru (GPU) — uživatelé tedy získají aktivnější chlazení, nebo v případě nízkého využití grafické karty ušetří náklady za energii — stejně tak, jako je tomu u hybridních automobilů.

Funkce iTracker nabízí možnosti snadného nastavení na míru aktuálním potřebám iTracker poskytuje 4 standardní profily pro začínající hráče: Optimized Mode (Optimalizovaný režim), Gaming Mode (Herní režim), Power Saving Mode (Režim úspory energie) a Default mode (Standardní režim). Pomocí vestavěné technologie Super Hybrid Engine technology navíc v reálném čase zobrazuje informace o grafické kartě, včetně taktu GPU, shaderu a paměti, napájení GPU a paměti, vytížení GPU, a v neposlední řadě také informace o teplotě GPU, paměti, čipu power IC a okolí i o rychlosti ventilátoru. Kromě toho mohou uživatelé využít 5. profil — User Defined Mode (Uživatelský režim) — s nímž lze provádět okamžité nastavení taktu GPU, shaderu a paměti, napětí GPU a paměti a samozřejmě také rychlosti ventilátoru přesně podle aktuálních potřeb.

Až o 26 % rychlejší operace v 3D režimu
S grafickými kartami ASUS ROG EN9600GT MATRIX/HTDI/512M mohou hráči při využití 3D režimu očekávat zvýšení napájení GPU a paměti z 1,15 V na 1,34 V a ze 2 V až na 2,01 V. To se v prvé řadě projeví nárůstem výkonu GPU, shaderu a paměti z původních 650 MHz na 800 MHz (GPU), dále z 1625 MHz až na 2000 MHz (shader) a konečně z 900 MHz až na 1100 MHz (paměť). Tak výrazné zvýšení výkonu nemělo v minulosti obdoby, o čemž vypovídá i výsledek náročného testu 3DMark Vantage Extreme Mode, ve kterém grafická karta ROG EN9600GT MATRIX zvýšila svůj bodový zisk z původních 1320 na 1662 bodů — to představuje nárůst výkonu a rychlosti o 26 % v porovnání s obdobnými grafickými kartami*.

Až o 26 % nižší spotřeba energie a hlučnost 0 dB ve 2D režimu
Při práci ve 2D režimu, kde není nutný plný výkon, spotřebovává grafická karta ASUS ROG EN9600GT MATRIX/HTDI/512M výrazně méně energie, a to tak, že sníží napájení GPU a paměti z 1,15 V až na 0,9 V, respektive ze 2 V až na 1,772 V. Díky tomu nedochází k přílišnému zahřívání karty, a není tedy nutné aktivovat ventilátor — hlučnost chlazení proto zůstává na nejnižší možné úrovni 0 dB. Optimální napájení je zajištěno technologií Auto Phase Switch, která přepíná fáze napájení tak, aby bylo dosaženo maximální efektivity. Toto neobvyklé snižování napájení spolu s technologií Auto Phase Switch zajišťují, že spotřeba energie grafické karty ROG EN9600GT MATRIX klesne z původních 25,54 W na pouhých 18,82 W — to odpovídá neuvěřitelné 26% úspoře energie v porovnání s ostatními kartami obdobné konstrukce**. Technologie chlazení Hybrid Cooler navíc zaručí, že při práci ve 2D režimu nebude nutné aktivovat ventilátor chlazení. Uživatelé si tak budou moci vychutnat absolutně tiché chlazení, které svou hlučností 0 dB žádným způsobem negativně neovlivní komfort výpočetního prostředí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).