Hlavní navigace

Rok 2010 byl pro AutoCont Holding ve znamení růstu tržeb a nových akvizic

[Tisková zpráva] (Ostrava – 10. března 2011) – Společnost AutoCont Holding a.s., která je nejvýznamnějším českým dodavatelem informačních technologií, oznámila výsledky za rok 2010. Podle předběžné účetní závěrky dosáhl AutoCont Holding v roce 2010 konsolidovaných tržeb ve výši 2,792 miliardy Kč, což znamená růst tržeb o téměř 10 % oproti roku 2009. Vzrostly jak tržby z prodeje zboží, tak především tržby z prodeje služeb. Ty dosáhly v dějinách AutoContu rekordní hodnoty 907 milionů Kč. Rok 2010 nebyl pro AutoCont Holding úspěšný jen z pohledu finálních čísel, ale také díky dvěma významným akvizicím, které v sobě nesou velký potenciál růstu i pro další roky.

Sdílet

Konsolidované tržby společnosti činily v roce 2010 2,792 mil. Kč, což je o 250 miliónů více než v roce 2009. Tržby za prodej zboží dosáhly 1,889 mil. Kč (7,5% růst) a za prodej služeb 907 mil. Kč (14,5% růst). Tržby společnosti AutoCont CZ a.s., která je největší částí AutoCont Holdingu, dosáhly 2,504 mil. Kč a rostly tak o 6 % oproti roku minulému.

AutoCont zároveň v roce 2010 nastartoval expanzi pomocí akvizic.

V říjnu 2010 byla finalizována transakce, při které došlo ke spojení aktivit společnosti DAGIS (součást AutoCont Holding od roku 2007) s CAD divizí společnosti XANADU. Vznikl tak nejsilnější hráč na poli CAD a GIS aplikací v České republice – společnost CAD Studio a.s.

Druhou akvizicí, která byla oficiálně  dokončena v únoru 2011, byl majetkový vstup do slovenské společnosti versity a.s. AutoCont do této společnosti zároveň přesunul svoje dosavadní aktivity na Slovensku.

  „Rok 2010 byl pro AutoCont v mnohém přelomový. Na jeho začátku jsme provedli důležité organizační a personální změny, jejichž cílem bylo lépe se přizpůsobit aktuální situaci na trhu, novým trendům v ICT a zvýšit motivaci našich klíčových lidí. Většina provedených změn se pozitivně projevila již ve výsledcích za rok 2010.  Zároveň jsme se soustředili na rozvoj holdingu prostřednictvím akvizic. Plné začlenění versity a CAD Studia do skupiny AutoCont a zejména využití všech synergií bude naším hlavním úkolem pro letošní rok. Celkově hodnotím rok 2010 jako velmi úspěšný a považuji jej za další významný krok na cestě k vytčenému cíli, kterým je zdvojnásobení velikosti AutoContu ve srovnání s rokem 2009,“ uvedl Martin Grigar, předseda představenstva a generální ředitel společnosti AutoCont CZ.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).