Hlavní navigace

Roman Staněk získal finance pro Good Data

[Tisková zpráva] Praha – 23. července 2008 – Společnost Good Data Corporation, vycházející poskytovatel kolaborativních business intelligence řešení typu „software jako služba“ (SaaS), dnes oznámila uzavření prvního kola financování („seed round“) v celkové výši 2 miliony dolarů. Toto počáteční kolo financování umožní společnosti uvést na trh tzv. cloud-based business intelligence nástroje pro středně velké firemní projekty.

Sdílet

„Pro Good Data je to důležitý krok v přípravě na uvedení naší technologie na trh,“ uvedl Roman Staněk, zakladatel a CEO Good Data Corporation. „Vyvinuli jsme technologii, která firemním uživatelům nabídne místo současných drahých business inteligence nástrojů, jejichž implementace trvá většinou několik měsíců, jednoduché analytické a reportovací nástroje, které mají firmy k dispozici okamžitě. Jsem velmi rád, že se na tomto počátečním financování podílejí Esther Dyson, Tim O´Reilly a Windrest Partners. Je skvělé spolupracovat s jedněmi z nejzkušenějších a nejlepších lidí, kteří se zabývají oblastí informačních technologií, podnikového softwaru a Webu 2.0.

Na prvním kole financování Good Data Corporation se podílejí tyto osoby a společnosti:

Esther Dyson, předsedkyně EDventure Holdings, dlouholetá analytička a aktivní investor v mnoha začínajících firmách (startupech);

Tim O’Reilly, zakladatel a CEO O´Reilly Media a dlouhodobý specialista na Web 2.0; Roman Staněk, zakladatel a CEO Good Data; někdejší zakladatel a CEO NetBeans Inc. a Systinet Inc.;

Windcrest Partners, soukromý investiční fond specializující se na venture kapitálové investice. James Gellert, partner fondu Windcrest Partners, se stane členem představenstva Good Data.

„Toto je potřetí, co jsem investovala do společnosti Romana Staňka,“ uvedla Esther Dyson. „Pokaždé se mu podařilo vytvořit skvělý tým, který si vytyčil důležité cíle. Tentokrát se zaměřil na poskytování analytických nástrojů, které mohou snadno a rychle využívat i běžní lidé. Přirovnala bych to k bankomatům: hodnotu, kterou chcete můžete mít kdykoli a kdekoli ji potřebujete.”

„Provoz aplikací se v současnosti přenáší na internet. Daleko důležitější je ale to, co činí aplikace provozované na internetu úspěšnými, a to je úroveň sofistikovanosti se kterou dokáží využívat data generovaná uživateli k získání tzv. kolektivní inteligence,”,“ uvedl Tim O´Reilly. „Schopnost analyzovat takto získané údaje a reagovat na ně je jedna z klíčových záležitostí éry Webu 2.0. A Good Data nabízí platformu pro přesun nástrojů business intelligence na internet.”

„Zkušenost Romana Staňka s budováním firem, které dokáží řešit skutečné obchodní problémy je opravdu značná,“ řekl James Gellert z investičního fondu Windcrest Partner. „Jsme skutečně velice rádi, že jsme se stali součástí Good Data a těšíme se jak firma poroste.“