Hlavní navigace

Roming, premiéra koprodukčního filmu ČT – neděle 1. února na ČT1

[Tisková zpráva] V neděli 1. února na ČT1 od 20.00 uvede ČT premiéru komediální road-movie o strastiplné cestě tří mužů za tajemnou nevěstou Roming. Režie Jiří Vejdělek, v hlavních rolích Boleslav Polívka a Marián Labuda.

Sdílet

Roming, koprodukční film České televize a Infinity Prague Ltd., s.r.o., scénář Marek Epstein, kamera Jakub Šimůnek, režie Jiří Vejdělek, vypráví o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu. Při krátké povinné návštěvě doma jej otec požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko – za nevěstou. Jura nevěří vlastním uším: otec sňatek s dcerou svého nejlepšího přítele domluvil ještě, když byl chlapec… „Ženich“ zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč republikou…

Cenou za nejlepší mužský herecký výkon na Festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu 2007 (Nové Město nad Metují) získal představitel Stana Boleslav Polívka, otce Romana hraje Marián Labuda, Juru Vítězslav Holub, v dalších rolích Jean Constantin (Somáli), Corina Moise (Bebetka), Vladimír Javorský (pošťák, ďábel, bůh), Emanoil Florentina (Somáliová), Oldřich Vlach (farář) a další.

Více informací na webovém speciálu ČT www.ceskatele­vize.cz/filmy

Dozvíte se zde podrobnosti o titulech, které měly premiéru v kinech. Seznámíte se i s filmy, jež ČT připravuje v nejbližší době do kin, nebo jsou teprve ve fázi výroby. Připomenout si můžete koprodukční snímky ČT, které jste již měli možnost vidět i v televizi. Přečtete si informace o významných událostech ve světě filmu, prolistujete seznam úspěchů a ocenění koprodukčních filmů ČT a můžete se také zapojit do pravidelné soutěže o DVD.