Hlavní navigace

Rozhlas načas vyklidí své historické sídlo - spouští rekonstrukci

[Tisková zpráva] Český rozhlas zahajuje další etapu rekonstrukce svého historického sídla na Vinohradské ulici. Před samotný zahájením stavebních prací však musí ještě přestěhovat své zaměstnance do náhradních prostor. K tomu poslouží nově zakoupená budova a pronájem druhého administrativního objektu. Do roku 2010 má na pražských Vinohradech vzniknout nový ucelený rozhlasový komplex ohraničený ulicemi Vinohradská, Balbínova a Římská.

Sdílet

První etapa rekonstrukce slavné budovy na Vinohradské ulici proběhla již v letech 2004 a 2005. V současnosti finišují poslední práce na zpracování prováděcí projektové dokumentace a probíhají přípravné práce na přestěhování zhruba 400 zaměstnanců do náhradních prostor. „Začátek samotných stavebních prací je plánován na měsíce září až říjen 2007,“ přiblížil datum ředitel Ekonomického odboru Zdeněk Vodsloň

Aby bylo možno rekonstrukci vůbec uskutečnit, musely se nejdříve nalézt náhradní prostory pro pracovníky, kteří v historické budově sídlí. Stejně tak i pro studiovou výrobu, která v nich probíhá. Tento problém se podařilo vyřešit nákupem budovy v Římské ulici 15, která sousedí s rozhlasovými budovami Vinohradská 12 a Římská 13, a pronájmem budovy Římská 12 na dobu předpokládané rekonstrukce. Nově zakoupená budova je již zapsána v katastru nemovitostí jako majetek Českého rozhlasu a její konečná cena byla stanovena na 9 milionů Euro.

Samotné stěhování zaměstnanců začne již 2. května 2007. Na počátku letošního září by pak měli být všichni přestěhováni a celý objekt historické budovy bude vyklizen tak, aby 1. září mohla začít plánovaná rekonstrukce páternosteru a výměna oken. Stavební plány předpokládají nejen následnou opravu starých studií (S1, S2), ale i vybudování nových výrobních studií (např. pro Český rozhlas 4 – Radio Wave). Samozřejmě vzniknou nové kanceláře a veškeré prostory budou zmodernizovány.

Výsledná cena rekonstrukce je odhadována na zhruba 500 milionů korun a to včetně přípravných prací, projektu a technologií.

Český rozhlas nemodernizuje však jen svou historickou budovu v Praze. Do nového se „převlečou“ i některé regionální rozhlasové budovy. Ještě během tohoto roku se rozběhnou stavební práce na objektech Českého rozhlasu v Brně a Ostravě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).