Hlavní navigace

ROZHLASOVÝ PODZIM: Mezinárodní hudební festival evropských rozhlasových těles

[Tisková zpráva] Vydavatelství Českého rozhlasu, společnost Radioservis, pořádá v letošním roce prolog nového mezinárodního hudebního festivalu. Zvolený termín září 2009 napovídá, že využíváme uvolněného prostoru v koncertním životě Prahy.

Sdílet

U zrodu tohoto festivalu stojí Český rozhlas jako hlavní mediální partner, generálním sponzorem je společnost Zentiva, a. s. Festival pořádáme pod záštitou ministra kultury České republiky Václava Riedlbaucha.

Český rozhlas jako médium veřejné služby má za úkol šířit vzdělání a kulturu. Činí tak s nemalým úsilím. Navštěvuje domovy svých posluchačů prostřednictvím vysílání Českého rozhlasu 3 – Vltava. Zprostředkovává krásné tóny na nosičích vydavatelství Radioservis. Díky mnohaleté přízni návštěvníků koncertní sezóny přenáší koncerty Symfonického orchestru Českého rozhlasu z vyprodané Dvořákovy síně pražského Rudolfina. To vše bylo a je pro nás silným impulzem k úvahám rozšířit pod křídly Českého rozhlasu a vydavatelství Radioservis, a. s. nabídku hudebních prožitků.

Za součinnosti s dalšími evropskými rozhlasovými stanicemi veřejné služby tak vzniká festivalová přehlídka evropských rozhlasových symfonických orchestrů pod názvem Rozhlasový podzim. Je to zásadní krok k dalšímu rozšíření aktivit Českého rozhlasu ve formě pořádání koncertů a zároveň k prohloubení vztahů mezi jednotlivými členy Evropské vysílací unie (EBU) na poli klasické hudby.

Programová brožura festivalu vychází 8. června 2009. Prodej vstupenek bude zahájen 16. června 2009. Podrobné informace naleznete na www.rozhlasovy­podzim.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).