Hlavní navigace

Rozhodnutí ČTÚ uznává požadavky GTS

[Tisková zpráva]

Sdílet

Rozhodnutí ČTÚ uznává požadavky GTS

Praha, 17. července 2001 – Společnost GTS, největší alternativní telekomunikační operátor poskytující široké portfolio hlasových, datových a internetových služeb v České republice, oznamuje, že Český telekomunikační úřad (ČTÚ) svým rozhodnutím ze dne 3.7.2001 zamítá odvolání Českého Telecomu a potvrzuje původní rozhodnutí o propojení telekomunikačních sítí Českého Telecomu (ČTc) a GTS, čímž v podstatě již podruhé potvrzuje oprávněnost požadavků GTS.

Klíčovým problémem, které rozhodnutí ČTÚ vyřešilo je zpoplatňování přenosových cest ze sítě jednoho operátora do propojovacího bodu druhého operátora. Rozhodnutí ČTÚ potvrdilo argumenty GTS a obě společnosti budou nyní logicky zřizovat a provozovat linky mezi vlastní ústřednou a propojovacím bodem na vlastní náklady.

ČTc se odvolal proti rozhodnutí ČTÚ o propojení telekomunikačních sítí ČTc a GTS a napadl všechny body rozhodnutí. ČTÚ svým rozhodnutím odvolání ČTc zamítl jako nedůvodné a napadené rozhodnutí o propojení sítí ČTc a GTS potvrdil.

David Duroň, marketingový ředitel GTS k tomu dodává:„ČTÚ nám svým rozhodnutím v podstatě již podruhé dává za pravdu a potvrzuje principy rovnoprávnosti, které jsme vždy prosazovali.“

O společnosti GTS

GTS je dnes největším alternativním telekomunikačním operátorem v České republice poskytujícím komplexní, cenově zvýhodněnou nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb na nejvyšší úrovni.

Cílem společnosti GTS je nabízet zákazníkům jedinečnou kombinaci kvalitních telekomunikačních služeb a tím si udržet pozici největšího alternativního telekomunikačního operátora. Také proto GTS neustále rozšiřuje svoji síť a pokrytí jednotlivých měst na našem území, stejně jako se aktivně věnuje tvorbě nových produktů a cenově zvýhodněných balíčků služeb šitých na míru.

Společnost GTS v současnosti provozuje špičková datová centra v Praze, Brně a Ostravě. V červnu v Praze otevřela GTS nové datové centrum GTS Telehouse nabízející zákazníkům špičkový datový servis na ploše více než 2000 m2. V další fázi připravuje společnost otevření nového datového centra v Plzni.

Tržby společnosti GTS za rok 2000 dosáhly 1,270 mld.Kč, což představuje takřka dvojnásobný nárůst ve srovnání s rokem 1999. Pro rok 2001 plánuje společnost tržby ve výši 2 mld. korun.

Více informací naleznete na www.gtsgroup.cz.

Pro další informace kontaktujte prosím:
David Duroň
GTS, marketingový ředitel
Tel.: 96 157 376
david.duron@gtsgrou­p.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).