Hlavní navigace

Rozhovor s Davidem Ryškou, zástupcem společnosti Alsoft

[Tisková zpráva] Soutěž o nejlepší Windows Azure aplikace zná druhého vítěze

Sdílet

Můžete nám představit aplikaci, která se stala druhou nejlepší aplikací běžící na Windows Azure?

 Aplikace eCobra server je samostatně provozovatelný autentizační server, umožňující

integrovaným aplikacím silné zabezpečení (nejen) komunikace, typicky užívané v bankovním světě v službách e-bankingu, eCobra Server je dále centrální bezpečnostní prvek pro autentizaci (ověření identity uživatele) nebo autorizaci (ověření legitimnosti požadavku). Nabízí implementaci silné autentizace splňující nejnáročnější požadavky na bezpečnost.

Tato charakteristika není jen stránkou z PR příručky, jedná se o reálné řešení s živými referencemi, pokud vyžíváte služby některé české nebo i slovenské banky, pak naše řešení užíváte, aniž o tom víte J.

 Proč právě Windows Azure?

Máme již zkušenosti s řešením „on premise“, zvládli jsme virtualizaci, integrace do platformy Azure byl další logický krok i vzhledem k zaměření aplikace – přišlo nám jako dobrý nápad nabídnout možnost autentizace a autorizace jako službu v prostředí cloudu (Vývoj ve světě nám v tomto dává za pravdu, podobný nápad měla i firma VASCO se svým řešením DIGIPASS as service).

Pro koho je aplikace určená? Je možné si ji někde stáhnout?

Aplikace je určena pro (nejen) „menší“ zákazníky, e-shopy, portálová řešení či desktopové aplikace zákazníků, kteří nechtějí nebo si nemohou dovolit budovat infrastrukturu pro vlastní autentizační server.

Aplikaci si každý může vyzkoušet na této adrese  – po opravdu snadné registraci si uživatel může vyzkoušet různé autentizační metody, veškeré funkce aplikace jsou přehledně komentovány. Ukázková aplikace je zaměřena na snadné porovnání autentizačních (autorizačních) metod a záměrně nabízí nekomplikované funkcionality. Pomocí aplikace eCobra Web Demo je možné si vyzkoušet:

  • různé způsoby přihlašování – bezpečné přihlášení do aplikace pomocí různých autentizačních metod a zařízení,
  • registraci různých typů zařízení – výběr z celé řady typů zařízení (záleží na Vaší preferenci),
  • autorizaci požadavku – „podepsání“ Vašeho požadavku jednorázovým kódem.

V čem byla lepší než konkurenční aplikace, co myslíte?

Asi se ocitla na průsečíku očekávání a možností – zřejmě oslovila komisi lépe než konkurence.

Jaké máte s aplikací další plány?

Máme v plánu aplikaci dále rozvíjet a integrovat do ní další autentizační metody v souladu s pokračujícím vývojem v této oblasti.

Jak jste se o soutěži dozvěděli a proč se do ní přihlásili?

O soutěži jsme se dozvěděli od našeho partnerského kontaktu v Microsoftu (velký dík patří p. Pekárkovi) a přihlásili jsme se do ní na základě společné diskuze v rámci partnerského programu.

Jaké máte další nápady? :)

Nechte se překvapit, nápady máme.

Vývojářská soutěž pro Windows Azure stále běží. Každý měsíc porota vybírá vítěze + každá kompatibilní aplikace získává logo “Powered by Windows Azure“.

Získejte 25 000 Kč na marketing, hrazenou cestu a pobyt na Worldwide Partner Conference v Los Angeles, zviditelnění a jako třešničku Kinect spolu s konzolí Xbox 360. Stačí registrovat svoji Azure aplikaci na Platform Ready portále a úspěšně projít online testem kompatibility.