Hlavní navigace

ROZMANITÉ LÉTO NA VLTAVĚ

[Tisková zpráva] Rozmanitou nabídku pro posluchače připravil na nadcházející prázdninové měsíce Český rozhlas 3 – Vltava. Její obsah výstižně charakterizuje bezmála legendární výrok. „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“, děl mistr Antonín Důra odvraceje se od přístroje Celsiova. Stalo se tak na řece Orši – a stane se tak letos také na Vltavě, v letní četbě z Vančurova Rozmarného léta.

Sdílet

Ať bude letošní léto rozmarné či nikoliv, na stanici Vltava bude vždy podnebí příznivé k příjemnému prázdninovému poslechu i soutěžení.

Letní programové řady:

Čítanka pro dospělé aneb Druhé čtení Milana Uhdeho. Devět úvah známého spisovatele a dramatika o slavných českých autorech. Pondělí, 16.00 (od 3.7.).

Malé letní Mozartimento – Mozart s klavíristou Alfredem Brendlem, Akademií sv. Martina a Sirem Nevillem Marrinerem. Devítidílný cyklus. Neděle, 21.20 (od 2.7.)

Potulky knihami a časem – Antonín Přidal vypravuje příběhy knih a jejich autorů. Devítidílný letní cyklus. Úterý, 16.00 (od 4.7.)

Divadlo Svět – Martin Hilský uvádí galerii Shakespearovských postav. Devítidílný letní cyklus. Středa, 16.00 (od 5.7.)

Léto se Sherlockem Holmesem – Rozhlasové dramatizace vzrušujících případů velkého detektiva z Baker Street. Čtvrtek, 20.00 (od 6.7.)

Výlety s Vltavou – Zvukové cestování po Čechách a Moravě. Oblíbený prázdninový cyklus s posluchačskou soutěží. Pondělí – pátek, 8.11 (od 3.7.) (repríza: 15.45)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).