Hlavní navigace

Rozmarné léto Divadelního spolku Kašpar v sobotu 8.5. na ČT2

[Tisková zpráva] Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz... Jak je to krásné býti kadeřavým! Otevíráme říční lázně mistra Antonína Důry se spoustou vody, molem a terasou pro návštěvníky. A na náměstí přitáhne svůj vůz kouzelník Arnoštek, napne provaz a představení může začít. Nuže vstupte, vstupte! Navštivte městečko Krokovy Vary! Stanete se svědky událostí, které nikdo nečekal, ale každý po nich toužil! Léto už je tady, komedianti se blíží a co s načatým večerem?

Sdílet

Půvabná letní inscenace Divadelního spolku Kašpar podle novely Vladislava Vančury v sobotu 8. května na ČT2 ve 20:00 hodin. Účinkují: J. Potměšil, E. Elsnerová, T. Karger, F. Kreuzmann, E. Boušková, J. Špalek a další. Divadelní režie J. Špalek.

Jakub Špalek se v Divadelním spolku Kašpar v roce 2007 chopil nesmírně těžkého úkolu a nastudoval dramatizaci novely Vladislava Vančury z roku 1926 Rozmarné léto. Titul je u nás spjat především s filmem Jiřího Menzla. V malém Divadle v Celetné se podařilo vykouzlit jedinečnou atmosféru tichého života města Krokovy Vary, jehož poklidný tok naruší příjezd komediantského vozu kouzelníka Arnoštka a jeho společnice – krásné Anny. Arnoštek, jehož chůze po provaze budí údiv místních, okouzlí Kateřinu, manželku majitele místních lázní Antonína Důry natolik, že za ním odejde do maringotky. Její muž je zase unesen Arnoštkovou „příbuznou“ Annou. A po něm se s ní setkají i oba jeho přátelé – major Hugo a kanovník Roch. Žárlivost trvá jen chvíli…

„Dělat Rozmarné léto na divadle je ještě o to těžší, že literární jazyk se tady musí stát jazykem divadelním, tedy akčním, a přitom ho lze jen dost obtížně měnit. Je to tedy na režisérovi a na hercích. Jakub Špalek se o to se svým Divadelním spolkem Kašpar pokusil v červnu roku 2007. Nastudoval ho jako tzv. letní speciál a od té doby ho hraje každé léto pouze od června do září,“ vysvětluje dramaturg České televize Ondřej Šrámek.

Zveme vás do divadla v sobotu 8. května na ČT2 ve 20:00 hodin. na Rozmarné léto, inscenaci Divadelního spolku Kašpar podle novely Vladislava Vančury. Účinkují: J. Potměšil, E. Elsnerová, T. Karger, F. Kreuzmann, M. Tichý, E. Boušková, J. Špalek, I. Kristeková a V. Němcová. Divadelní režie J. Špalek. Kamera P. Hykš. Televizní režie V. Křístek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).