Hlavní navigace

Rozpočet ČT na rok 2006 schválen

[Tisková zpráva] Rada ČT dnes na svém řádném zasedání schválila rozpočet České televize na rok 2006. Rozpočet je vyrovnaný a bezztrátový na straně příjmů i výdajů ve výši 5,686 mld. korun.

Sdílet

Letos je v rozpočtu na výrobu a nákup pořadů 1 800 milionů korun. Na tvorbu programů bude rozpočet cca o 36 % vyšší než v roce 2005. Podpořeny budou především dramatická tvorba, a to jak v oblasti solitérních děl, tak i v oblasti seriálové tvorby, dále pořady pro děti, zábavné pořady, zpravodajství a vysílání nového programu ČT4 SPORT.

Financování ČT sestává v roce 2006 z kombinace příjmů z televizních poplatků doplněné o výnosy z ostatních zákonem povolených obchodních činností.

Vyrovnaný rozpočet na rok 2006 obsahuje kvalitativně zásadní změnu v plánování vysílání jednotlivých programů ČT (programy: ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 SPORT), zejména pak detailní plán vysílacích schémat na celý rok 2006. Každý pořad má kromě jiných údajů, uveden termín vysílání a je ohodnocen maximálními interními a externími náklady. V systému jsou zařazeny pořady z předvýroby a nákupu z minulých let a dále předvýroba a nákup pořadů do dalších roků. Tento nový systém plánování umožňuje v roce 2006 především kvalitní a profesionální řízení kapacit ve výrobě, řízení marketingu, obchodu a dalších částí České televize.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).