Hlavní navigace

ROZŠÍŘENÁ NABÍDKA ČESKÉHO ROZHLASU LEONARDO

[Tisková zpráva] Na internetových stránkách Českého rozhlasu Leonardo vzniká zvukový archiv přednášek, které pro studenty a veřejnost pořádají Akademie věd, vysoké školy, hvězdárny a další instituce. V archivu přibývají každý týden dvě přednášky ve formátu mp3. Přednášky Český rozhlas Leonardo nahrává pro svůj dvouhodinový pořad Víkendová univerzita, který se ve vysíláni objevil poprvé 12. ledna. Premiéru má v sobotu v 10.00, reprízu v neděli ve 20.00.

Sdílet

Archiv přednášek je určen široké veřejnosti se zájmem o vědecká témata, ale využití může najít i jako pomocný výukový materiál pro střední školy. Mezi přednášejícími jsou přední čeští odborníci, např. prof. Helena Illnerová, egyptolog prof. Miroslav Verner nebo botanik RNDr. Jiří Sádlo.

Český rozhlas Leonardo od začátku roku vysílá i třicetiminutový pořad Informace z EU. Ten každý týden nabízí výběr témat, o kterých se v Evropské unii aktuálně diskutovalo. Zaměřuje se především na vědu, vzdělávání, medicínu, životní prostředí, migraci, rozvojovou pomoc a další globální problémy související s Evropou. Pořad je vysílán v angličtině s českým shrnutím, a to vždy v pondělí ve 23.00 v rámci cizojazyčného vysílání.

Nejvýznamnější události se objevují zpracované v češtině i ve zpravodajsko-publicistickém pořadu Monitor, vysílaném každý všední den od 10 hodin. Informace z EU, jimiž Český rozhlas Leonardo reaguje na blížící se předsednictví ČR v Radě EU, jsou k dispozici také v Rádiu na přání.

V Rádiu na přání se nově každý všední den objevuje i zpravodajská část pořadu Monitor, která tak nabízí denní přehled nejvýznamnějších událostí v české i světové vědě.

Všechny pořady Rádia na přání jsou dostupné také jako podcast.