Hlavní navigace

Rozsudky mistrů zločinu

[Tisková zpráva] SOBOTA - Sobotní dramatický večer na Prima COOL zajistí od 20.15 hod svým brilantním výkonem Paul Newman coby zkrachovalý právník ve snímku Rozsudek. Frank je právník v osobní i profesní krizi. Dříve se specializoval na žaloby o odškodné vůči nemocnicím a doktorům, kteří svým jednáním způsobili těžké zdravotní následky či smrt. Po dlouhé době dostane Franka z alkoholového opojení až nový případ, kdy se musí postavit uznávané nemocnici a týmu velezkušených právníků. V hlavní roli snímku se měl původně objevit Robert Redford, avšak nebyl spokojen s rolí alkoholika. Paul Newman si za svůj výkon zasloužil nominaci na Oskara. Další nominace přišly za Nejlepší film, Režii, Herce ve vedlejší roli (James Mason) a Scénář.

Sdílet

V sobotu v noci začne od 22.35 hod horor s názvem Žer, nebo umři, který byl natočen v britsko-mexicko-slovensko-české produkci. Snímek je kombinací kanibalského a upírského hororu. V polovině 19. století je na zapomenutou pevnost v pohoří Sierra Nevada převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. Na odlehlém místě navíc Boyda čeká nejtěžší bitva – střetává se s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. Film se natáčel ve Vysokých Tatrách a kaskadérské kousky v něm zajišťovala skupina českých kaskadérů v čele s Ladislavem Lahodou.

NEDĚLE – Od 20.15 hod přilétne v neděli na obrazovky s logem COOL Velký Waldo Pepper, kterého ztvárnil v dramatickém snímku Robert Redford. Waldo je nadšený průkopník létání a vydělává si pořádáním vyhlídkových letů. Kvůli vzrůstající konkurenci stále vymýšlí nové akrobatické kousky, až se nakonec při jednom zabije dívka jeho přítele. Waldo čelí obvinění z neúmyslného zabití a vzápětí přichází další rána – zahyne Waldův přítel. Letec provede další kus, který mu vynese zákaz létání. Se změněným jménem se tak vydává mezi letecké kaskadéry. Tvůrci snímku se v mnohém inspirovali skutečností, a tak například postava kaskadéra Kessela je motivována nejlepším německým pilotem 1. světové války.

Noc na konci víkendu předvede od 22.15 hod Mistra zločinu. Hlavními hrdiny snímku jsou dva zloději – Rodrigo coby nováček a Richard jako opravdový znalec zločineckého řemesla. Povedená dvojice společně putuje do Los Angeles, kde se jim v krádežích poměrně daří. Největší šance však přichází se sběratelem starých měn. Pokud se zlodějům vyplní jejich plán, vydělají 750 000 dolarů za jedinou noc.