Hlavní navigace

Rozsudky mistrů zločinu

[Tisková zpráva] SOBOTA - Sobotní dramatický večer na Prima COOL zajistí od 20.15 hod svým brilantním výkonem Paul Newman coby zkrachovalý právník ve snímku Rozsudek. Frank je právník v osobní i profesní krizi. Dříve se specializoval na žaloby o odškodné vůči nemocnicím a doktorům, kteří svým jednáním způsobili těžké zdravotní následky či smrt. Po dlouhé době dostane Franka z alkoholového opojení až nový případ, kdy se musí postavit uznávané nemocnici a týmu velezkušených právníků. V hlavní roli snímku se měl původně objevit Robert Redford, avšak nebyl spokojen s rolí alkoholika. Paul Newman si za svůj výkon zasloužil nominaci na Oskara. Další nominace přišly za Nejlepší film, Režii, Herce ve vedlejší roli (James Mason) a Scénář.

Sdílet

V sobotu v noci začne od 22.35 hod horor s názvem Žer, nebo umři, který byl natočen v britsko-mexicko-slovensko-české produkci. Snímek je kombinací kanibalského a upírského hororu. V polovině 19. století je na zapomenutou pevnost v pohoří Sierra Nevada převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. Na odlehlém místě navíc Boyda čeká nejtěžší bitva – střetává se s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. Film se natáčel ve Vysokých Tatrách a kaskadérské kousky v něm zajišťovala skupina českých kaskadérů v čele s Ladislavem Lahodou.

NEDĚLE – Od 20.15 hod přilétne v neděli na obrazovky s logem COOL Velký Waldo Pepper, kterého ztvárnil v dramatickém snímku Robert Redford. Waldo je nadšený průkopník létání a vydělává si pořádáním vyhlídkových letů. Kvůli vzrůstající konkurenci stále vymýšlí nové akrobatické kousky, až se nakonec při jednom zabije dívka jeho přítele. Waldo čelí obvinění z neúmyslného zabití a vzápětí přichází další rána – zahyne Waldův přítel. Letec provede další kus, který mu vynese zákaz létání. Se změněným jménem se tak vydává mezi letecké kaskadéry. Tvůrci snímku se v mnohém inspirovali skutečností, a tak například postava kaskadéra Kessela je motivována nejlepším německým pilotem 1. světové války.

Noc na konci víkendu předvede od 22.15 hod Mistra zločinu. Hlavními hrdiny snímku jsou dva zloději – Rodrigo coby nováček a Richard jako opravdový znalec zločineckého řemesla. Povedená dvojice společně putuje do Los Angeles, kde se jim v krádežích poměrně daří. Největší šance však přichází se sběratelem starých měn. Pokud se zlodějům vyplní jejich plán, vydělají 750 000 dolarů za jedinou noc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).