Hlavní navigace

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na zasedání dne 1.12.2009 udělila licenci pro provozování televizního vysílání prostřednictvím satelitu společnosti HE TV s.r.o.

[Tisková zpráva] Jde o nekódovaný multikulturní program zaměřený na národnostní a etnickou menšinu arabské části žijící v České republice. Původní tvorba bude koncipována tak, aby byla vnímatelná jak pro diváky arabské menšiny tak i pro českého diváka. Výhodou koncepce je především otevírání dveří k snadnějšímu překlenutí jazykových bariér a přirozená podpora porozumění. Hodláme přiblížit právě českou původní tvorbu. Přínos programové skladby pro arabskou menšinu není jen odbourání jazykové bariéry, ale také přiblížení kultury a dějin naší země.

Sdílet

Projekt HE TV počítá se všeobecným programem – zábavnými pořady, aktuální publicistikou, dramatickou tvorbou, pořady pro děti a sportem. Program bude vysílán arabsky a česky (česky s arabskými titulky, arabsky s českými titulky).

Licence HE TV platí pro územní rozsah zemí Afghánistán, Alžírsko, Bahrain, Bangladéš, Brunej, Čečensko, Egypt, Irák, Írán, Jemen, Katar, Komory, Kuvajt, Libye, Malajsie, Maledivy, Maroko, Mauretánie, Omán, Pákistán, Saudská Arábie, Somálsko, Spojené arabské emiráty, Sýrie, Súdán a Tunisko; Evropa – Portugalsko, Španělsko, Andora, Monako, Francie, Belgie, Lucembursko, Švýcarsko, Itálie, Německo, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Srbsko, Makedonie, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Česko, Holandsko, Polsko, Velká Británie, Irsko, Dánsko, Norsko, Švédsko a Turecko.

Kanál HE TV bude vysílat prostřednictvím satelitů Badr 4 a Badr 6. Transpondéry z Badru 4 umožní příjem stanice s parabolami relativně malých rozměrů v České republice a na Slovensku – pro příjem bude vhodná parabolická anténa od průměru 90 cm. HE TV zahájí vysílání v druhé polovině roku 2010.