Hlavní navigace

RSA Security uvádí na trh RSA Federated Identity Manager 3.0

[Tisková zpráva] Nejrozšířenější samostatné řešení na trhu nyní nabízí podporu pro SAML 2.0. Nové funkce vylepšují škálovatelnost, využitelnost a výkon

Sdílet

Praha, 7. dubna 2006 – Společnost RSA Security oznámila uvedení softwaru RSA Federated Identity Manager 3.0, který zlepšuje škálovatelnost, využitelnost, zabezpečení a výkon jedné z nejrozšířenějších platforem pro federalizaci identit. RSA Federated Identity Manager nyní podporuje protokol SAML 2.0 (Security Assertion Markup Language), jenž velkou měrou rozšiřuje aplikační potenciál pro federalizaci. Zdokonalená architektura a další nové funkce činí z nového softwaru společnosti RSA ideální dlouhodobé řešení pro federalizaci identit v prostředí B2B (business-to-business) a B2C (business-to-customer), ale i na úrovni státní správy. Jelikož není vázán na specifická řešení jediného přihlášení na web (single sign-on), lze software integrovat do heterogenních technologických prostředí.

RSA Federated Identity Manager 3.0: hlavní přednosti a výhody
Díky podpoře protokolu SAML 2.0, který je styčným bodem mezi specifikacemi SALM, Liberty a Sibboleth, mohou uživatelé nového softwaru těžit z výhod poslední verze tohoto nejvyspělejšího standardu federalizace identit. RSA Federated Identity Manager 3.0 byl konsorciem Liberty Alliance certifikován jako interoperabilní se SAML 2.0. Mezi jeho další přednosti patří:

  • Vylepšená správa a škálovatelnost se zcela novým uživatelským grafickým rozhraním: software nabízí přepracované grafické uživatelské rozhraní na bázi webového prohlížeče, které usnadňuje správu a poskytuje dokonalejší funkce (např. vyhledávání a stránkování) velmi důležité pro rozšiřování federalizačních iniciativ. Nové rozhraní také umožňuje zákazníkům snadno spravovat více připojení – na rozdíl od některých konkurenčních řešení, která může rostoucí počet připojení výrazně zatěžovat. Systém správy je dále zdokonalen prostřednictvím nástrojů na bázi průvodců, vyspělých možností při odstraňování potíží, inteligentních implicitních nastavení a vylepšených konfiguračních možností (například konfigurace partnera v jednom kroku, metodické šablony).
  • Nové nástroje pro testování federalizovaných připojení: pro usnadnění implementačního procesu přináší RSA Federated Identity Manager ucelený rámec pro prototypové zkoušky a testování řešení jak interně, tak i s partnery na bázi SALM 2.0. Rámec nabízí šablony pro oblast konfigurace, uživatelských zásad nebo webových stránek, čímž zvyšuje míru využitelnosti řešení a navíc poskytuje možnost rychlého testování zahájených spojení.
  • Architektonická vylepšení pro vyšší flexibilitu a výkon: pro vyšší pružnost architektury rozšířila RSA Security škálu webových aplikačních serverů, které je možné integrovat se softwarem RSA Federated Identity Manager. Nové řešení kromě toho nyní nabízí zabudované datové úložiště, které odstraňuje nutnost instalovat a spravovat externí úložiště. RSA Federated Identity Manager navíc využívá funkci sdružování připojení (connection pooling – udržování spojení s databází), která pomáhá zajistit dostatečný výkon, zejména v případech, kdy zákazník navýší počty dislokací.
  • Vláda Spojených států: elektronická autentizace a iniciativy sdílení informací Software RSA Federated Identity Manager je zejména vhodný pro federální orgány Spojených států při aktivitách spojených s elektronickou autentizací a v národních iniciativách zaměřených na dokonalejší sdílení informací v rámci resortů obrany, zpravodajských služeb, vnitřní bezpečnosti a soudnictví. Jako schválený a osvědčený dodavatel řešení elektronické autentizace hraje RSA Security aktivní roli v podpoře úsilí státních orgánů o naplnění stanovených cílů a úkolů v oblasti elektronické autentizace. Software RSA Federated Identity Manager se v blízké budoucnosti stane nejlepším řešením pro státní úřady, protože Úřad všeobecných služeb USA (General Services Administration) převádí elektronickou autentizaci na protokol SAML 2.0.

RSA Federated Identity Manager 3.0 splňuje potřeby vládních úřadů Spojených států, protože využívá technologie certifikované podle FIPS 140–2 (Federal Information Processing Standards) – od šifrovacích řešení řady RSA BSAFE®, až po řešení digitálního podpisu a šifrování na bázi SAML. Standardy FIPS 140–2 vyvinul Národní institut pro normy a technologie jako základní požadavek, který musí splňovat každé šifrovací řešení používané americkými vládními orgány a institucemi.

„RSA Security chce nabízet ucelené technologie založené na standardech, které umožní zákazníkům bezpečně a efektivně implementovat federované vazby. RSA Federated Identity Manager 3.0 podporuje toto snažení posílením důvěry v otevřenost a interoperabilitu jednotlivých dislokací,” řekl Toffer Winslow, viceprezident produktového marketingu a managementu v RSA Security. „To, že se SAML 2.0 prosadil jako základní platforma pro interoperabilitu federovaných technologií, nám umožňuje s hrdostí pokračovat v úsilí při tvorbě otevřených mezioborových technologických standardů.“

Dostupnost
RSA Federated Identity Manager 3.0 bude celosvětově dostupný ve druhém čtvrtletí roku 2006. Více informací naleznete na http://www.rsa­security.com/FIM/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).