Hlavní navigace

RTA respektuje předběžné opatření RRTV a s platností od 15.1.2007 částečně upravuje své vysílání

[Tisková zpráva] Regionálním provozovatelům v síti RTA byla doručena předběžná opatření, kterými jim RRTV přikazuje počínaje dnem 15. ledna 2007 uvést vysílání do souladu se základní programovou specifikací dle platných licencí. Přestože se provozovatelé regionálního televizního vysílání sdružení v síti RTA nedomnívají, že by v době od 1. ledna 2007 jakkoliv porušovali své základní programové specifikace, hodlají vyhovět požadavkům RRTV a do vysílání svých programů budou od 15. ledna 2007 zařazovat nové pořady "Zprávy s regionů" a "Host dne", čímž se výrazně sníží podíl společných koprodukčních pořadů vyráběných a vysílaných se Stanicí Óčko.

Sdílet

„Zprávy z regionů“ jsou zpravodajským pořadem s informacemi z různých regionů. „Host dne“ je rozhovor s různými osobnostmi z regionů nebo v regionech působící. Nové formáty jsou vyráběny TV Fatem Brno ve spolupráci s dalšími regionálními vysilateli sdruženými v síti RTA.

Na základě ohlasů diváků a požadavků RRTV doznají určitých dramaturgických změn i nadále vysílané koprodukční pořady s Óčkem, u nichž dojde k posílení regionálních prvků a jejich větší identifikaci s jednotlivými regiony. Ve všech případech se ve své podstatě jedná o změny, které RTA plánovala, jen jejich realizaci na základě požadavků RRTV urychlila.

RTA tímto postupem vychází vstříc postoji RRTV a jak již bylo oznámeno, budou do vysílání v budoucnu postupně zařazovány další pořady, které budou reflektovat oprávněné zájmy diváků regionálních vysilatelů sdružených do skupiny RTA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).