Hlavní navigace

RTA se ohrazuje proti výrokům FTV Prima

[Tisková zpráva] Regionální Televizní Agentura, a.s. sdružující pět provozovatelů regionálního televizního vysílání se zásadně ohrazuje proti výrokům představitelů FTV Prima, které zazněly na dnešní tiskové konferenci.

Sdílet

Především konstatování, že RTA už od 1.7.2011 věděla, že nemá s FTV Prima smlouvu na sdílení vysílání od 1.1.2012, je zcela zavádějící. RTA žádnou smlouvu nikdy nepotřebovala a nepotřebuje, protože má platnou vysílací licenci, a FTV Prima má naopak ve svých licenčních podmínkách povinnost dodávat celoplošný program. To ostatně potvrdil i výrok Nejvyššího správního soudu ze 14.9.2011, v němž se uvádí, že tato povinnost pro FTV Prima platí i v době digitálního vysílání.

K podivu zástupců FTV Prima nad tím, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si ke svému rozhodování o ukončení programu Prima vyžádala stanovisko Českého telekomunikačního úřadu a RTA, což v případě předchozích vysilatelů nečinila, se dá uvést jediné: tito vysilatelé skutečně ukončili vysílání, zcela opustili trh a nepoškozovali nikoho dalšího. Naproti tomu FTV Prima ve vysílání stejného programu pokračuje – pouze pod pozměněnou značkou. Vše má jediný účel: zbavit se závazků k regionálním vysilatelům sdruženým v RTA.