Hlavní navigace

RTA se ohrazuje proti výrokům FTV Prima

[Tisková zpráva] Regionální Televizní Agentura, a.s. sdružující pět provozovatelů regionálního televizního vysílání se zásadně ohrazuje proti výrokům představitelů FTV Prima, které zazněly na dnešní tiskové konferenci.

Doba čtení: 1 minuta

Především konstatování, že RTA už od 1.7.2011 věděla, že nemá s FTV Prima smlouvu na sdílení vysílání od 1.1.2012, je zcela zavádějící. RTA žádnou smlouvu nikdy nepotřebovala a nepotřebuje, protože má platnou vysílací licenci, a FTV Prima má naopak ve svých licenčních podmínkách povinnost dodávat celoplošný program. To ostatně potvrdil i výrok Nejvyššího správního soudu ze 14.9.2011, v němž se uvádí, že tato povinnost pro FTV Prima platí i v době digitálního vysílání.

K podivu zástupců FTV Prima nad tím, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si ke svému rozhodování o ukončení programu Prima vyžádala stanovisko Českého telekomunikačního úřadu a RTA, což v případě předchozích vysilatelů nečinila, se dá uvést jediné: tito vysilatelé skutečně ukončili vysílání, zcela opustili trh a nepoškozovali nikoho dalšího. Naproti tomu FTV Prima ve vysílání stejného programu pokračuje – pouze pod pozměněnou značkou. Vše má jediný účel: zbavit se závazků k regionálním vysilatelům sdruženým v RTA.