Hlavní navigace

RTA vítá rozhodnutí RRTV

[Tisková zpráva] 10. ledna 2007 - Regionální televize sdružené v síti RTA vítají dnešní rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ve věci svého vysílání na kmitočtech sdílených s TV Prima. RRTV konstatovala, že vstupy regionálních provozovatelů do centrálního programu Primy jsou oprávněné a v souladu s platnými licenčními podmínkami.

Sdílet

Rada svým rozhodnutím přispěla k ujasnění současného nepřehledného stavu a upřesnění pravidel koexistence regionálních televizí a televize Prima.

K dalšímu poškozování zájmů diváků by již nemělo docházet, pokud bude TV Prima dodržovat nařízené předběžné opatření a začne strukturovat své programové schéma tak, jak jí ukládá licenční podmínka č. 33.

RTA považuje rovněž za pozitivní, že se Rada začala zabývat také obsahovou stránkou vysílání jednotlivých regionálních provozovatelů. A to i navzdory tomu, že je přesvědčena, že jí ovládané regionální televize šíří své programy dle platných programových specifikací.

O obsahu vysílání je připravena vést s RRTV diskusi, neboť regionální studia RTA vysílají v náběhovém schématu a plánují do programu postupně zařazovat další atraktivní formáty zaměřené na regionální zpravodajství, publicistiku, kulturu, životní styl a sport.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).