Hlavní navigace

Rudy Harden si na nedělní semifinále brousí zuby

[Tisková zpráva] I tuto neděli budeme svědky dalších pěti duelových klání talentovaných semifinalistů, kteří se budou snažit zaujmout svým vystoupením tu nejpočetnější skupinu porotců - diváky u obrazovek. Pátý semifinálový večer nejzábavnější show letošního podzimu na Nově Talentmania je tady!

Sdílet

Praha 14. října 2010 – Nikdy své ženě neřekl, že ji „vynese v zubech“, rovnou to totiž udělá! „Především si musíte najít dobrého zubaře!“ prozrazuje, jak na tento trik, čtyřiapadesátiletý rodák z Prahy Rudolf Harden Tichý alias Rudy Harden – mimo jiné kejklíř, ekvilibrista, kouzelník, žonglér, artista, který také působí jako klaun v muzikálu Carmen.

Pochází z artistické rodiny. Přestože již ve svých 15 letech byl zkušeným artistou, šel studovat na artistické učiliště. Po večerech navíc studoval gymnázium a chodil na hodiny stepu k taneční legendě Franku Towenovi, kde se kromě stepu seznámil se svou ženou Michaelou. Začali spolu chodit i vystupovat a dělají to tak už dvacet let. Trénovat mohou téměř neustále, ale co partnerské neshody? „Za tu dobu jsme se naučili oddělit soukromé věci od práce, jinak by to ani nešlo,“ říká s úsměvem. A co pro diváky chystá na nedělní večer? „Na nedělní semifinále jsem si i přes svůj pokročilejší věk připravil vystoupení, ve kterém se pokusím zahrát mladého akrobata.“

Kromě ekvilibristického vystoupení artisty, kejklíře a eskamotéra Rudyho Hardena ještě v neděli o postup do finálového kola zabojují:

Miroslav Pokorný alias muž, prolézající „klíčovou dírkou“
Jedenáctiletý mistr Evropy ve stepu Tobiáš Košir
Taneční skupina Mirákl
Vlastní tvorbu přednese Lenka Pietrová
Operní pěvec Milan Sulej
Skupina precizních mažoretek Prezioso
Janička Kepková alias vtipná recitátorka
Mongolská tanečnice Ochko
„Čistá duše“ Zuzana Poláková

O tom, kterých pět soutěžících přibude k adeptům finálových kol Talentmanie, a přiblíží se tak závratné výhře 150 000 eur, tedy téměř 4 miliónů korun, budou i tentokrát rozhodovat výhradně diváci svými SMS hlasy.

5. semifinále Talentmanie v přímém přenosu v neděli 17. října 2010 od 20:00 na TV Nova. Více informací najdete na internetových stránkách www.talentmania.tv a na www.facebook.com/ta­lentmania2010