Hlavní navigace

Rudý týden ve vysílání

[Tisková zpráva] Televize s jasným názorem na všechny druhy nedemokracie!

Sdílet

Televize Metropol připravila ve spolupráci s Národním muzeem speciální program od pondělí 20. 2. do neděle 26. 2. s názvem „Rudý týden“ – zaměřený na těžké období 50. let 20. století. Diváci se mohou těšit na celou řadu unikátních reportáží a zajímavých hostů – pamětníků, historiků, obětí komunistického režimu, ale též například na posledního žijícího člena osobního lékařského týmu, který se staral o mumii Klementa Gottwalda. Diváci Televize Metropol budou moci jako první navštívit novou expozici Národního muzea s názvem „Laboratoř moci“ a nahlédnout do dříve přísně tajných prostor zázemí Gottwaldova mauzolea v Národním památníku na Vítkově.

Televize Metropol není pouhé komerční médium, ale především televize s názorem, která si do svého poslání dává úkol věnovat se závažným společenským, kulturním a historickým tématům a fenoménům.

V duchu této filozofie chceme upozorňovat na nebezpečí totalit všech druhů a křehkost demokracie. Z tohoto důvodu Televize Metropol připravila „Rudý týden“, ve kterém se zaměří na období 50. let 20. Století. Naváže tak na speciální projekt, který odvysílala při příležitostí 22. výročí od Sametové revoluce s názvem „Co by se stalo, kdyby nebyl 17. listopad 1989?“.

„Jsme velmi rádi, že se můžeme společně s Národním muzeem podílet na akci, která má připomenout jednu z nejtemnějších stránek našich dějin. Akci zároveň vnímáme jako velmi aktuální,“ říká generální ředitel Televize Metropol Marek Vítek a dodává: „V době různých ekonomických a finančních krizí se opět probouzejí nejrůznější populisté a radikálové, kteří nabízejí svá zaručeně dobrá řešení. Náš projekt ukazuje, jak takové experimenty končí.“

Nyní u příležitosti 64. výročí únorového komunistického puče připravila Televize Metropol další speciální vysílání s názvem „Rudý týden“ a ve spolupráci s Národním muzeem se podílí na otevření nové expozice v Národním památníku na Vítkově věnovaném 50. letům 20. století s názvem „Laboratoř moci.“ Její součástí bude i dobová rekonstrukce prostor, ve kterých bylo pečováno o tělo prvního dělnického prezidenta Klementa Gottwalda.

„Národní muzeum jako významná odborná a kulturní instituce spojilo své síly s mladým dynamickým médiem – Televizí Metropol a společně vytvořily projekt upozorňující na nebezpečí jakýchkoliv totalit. Považuji to za zcela výjimečný počin,“ tvrdí generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Dramaturgie všech stávajících pořadů Televize Metropol bude v daném období speciálního vysílání zaměřena na fenomén 50. let. Podrobný seznam zařazených hostů do vysílání posílám v příloze.

V pátek 24. 2. od 13 hodin budeme mít speciální vysílání z Národního památníku na Vítkově, které odstartujeme přenosem tiskové konference k zpřístupnění Laboratoře moci. Veřejnosti bude zpřístupněna od 25. 2. Pozvánka bude zaslána další týden.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).