Hlavní navigace

Ruml vs. Zonyga: Velké finále X Factoru je tady!

[Tisková zpráva] První ročník pěvecké soutěže X Factor míří nezadržitelně k finálovému rozhodnutí. O vítězství, smlouvu na vydání alba a finanční prémii milion korun se v neděli utkají Ondřej Ruml a Jiří Zonyga.

Sdílet

Praha 30. května 2008 – Dva zástupci kategorie 25+ let, které si vybrala porotkyně Gábina Osvaldová, se v neděli utkají ve velkém finále X Factoru o celkové vítězství. Ve Finálové noci každý z nich zazpívá tři soutěžní písně – jednu podle výběru diváků, jednu, kterou již ve finálových večerech zpívali, a jednu podle zcela vlastního výběru. Ondřej Ruml si mimo jiné vybral píseň Stokrát chválím čas z Karlovy noci, Jirka Zonyga se připomene s písní Vlasty Redla Husličky, kterou zpíval v Česko-slovenské noci. Kromě těchto písně zazní i hity Somebody to love od skupiny Queen, nebo Morituri te salutant od Karla Kryla.

Stejně jako předešlé večery ozdobí i finálovou noc několik zvláštních hostů. Večer otevře porotce Petr Janda se svou skupinou Olympic a nestárnoucím hitem Jsem to já jak za mlada. Během večera se ještě představí dívčí skupina 5 Angels, jeden ze soutěžících, který i přes svůj nesporný talent neprošel přes porotu v castinzích, a také všichni ostatní finalisté X Factoru ve společné písni.

Ondřej a Jirka absolvovali v týdnu i svou první autogramiádu. V rámci přípravy na nedělní finále pak také navštívili svá bydliště. Ondřej v Jablonci vystoupil na náměstí v rámci festivalu základních uměleckých škol a poté ještě přidal malý koncert se svou kapelou Modrotisk v místním klubu. Jirka se podíval do své základní školy, převzal od starosty Lanžhota u Břeclavi dort „husličky“ a od přátel kamioňáků plyšového jezevčíka „Long vehicle" za vzornou reprezentaci cechu.

Finálová noc v X Factoru začíná v neděli 1. června ve 20 hodin na Nově. Hlasování pro dva finalisty se rozběhne ve chvíli, kdy každý z nich odzpívá svou první píseň. Rozhodnutí o vítězi uvidí diváci tradičně v pořadu X Factor – Kdo s koho?!, který ovšem tentokrát začne již hned po Střepinách ve 22.30 hodin!