Hlavní navigace

Rušení v Aši a okolí je vyřešeno

[Tisková zpráva] (Praha, 15. srpna 2007)- Radiokomunikace a.s. ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) přeladily poslední zarušené televizní frekvence v oblasti Aše a okolních vesnic. Technici Radiokomunikací přeladili dva analogové kmitočty distribuované vysílačem Aš – Háj a změnili primární signál převáděče v Kopaninách. Vyřešil se tak problém rušeného příjmu ČT 1 a Novy v oblasti Ašského výběžku.

Sdílet

„Jsme rádi, že mezi Radiokomunikacemi a ČTÚ došlo k rychlé shodě v otázce přelaďování zarušených frekvencí. I díky tomu jsme mohli velmi rychle zareagovat a v krátkém čase umožnit divákům opětovný nerušený příjem,“ řekl dnes Ing. Martin Roztočil, ředitel úseku vysílacích služeb RADIOKOMUNIKA­CE a.s.

Matematické modely předpokládaly rušení celkem v téměř dvaceti lokalitách. Reálná situace je ovšem příznivější, v šesti lokalitách se rušení nepotvrdilo vůbec. Měřící vozy Radiokomunikací i nadále sbírají údaje o rušení v postižených oblastech. „Jsme připraveni reagovat na případné stížnosti občanů, v této chvíli ještě nemůžeme další rušení zcela vyloučit,“ dodal Roztočil.

„Snažili jsme se vyhovět potřebám Radiokomunikací a diváků v co nejkratší době. Jsme si vědomi důležitosti stanovení univerzálních postupů v těchto situacích. Podobné problémy se totiž dají očekávat v budoucnu, a to i v dalších oblastech,“ dodal ředitel odboru správy kmitočtového spektra ČTÚ Jiří Duchač.