Hlavní navigace

Růst trhu pronájmů webového prostoru se zpomaluje

[Tisková zpráva] Loňský dynamický růst českého webhostingu o 26 procent se letos zřejmě nebude opakovat. Svědčí o tom průběžné výsledky předních domácích společností, které pronajímají webový prostor.

Sdílet

První desítce pronajímatelů přibylo za první čtvrtletí celkem 6 800 webových pronájmů, což znamená růst o pět procent. Tato hodnota zaostává za sedmiprocentním vzestupem, který trh generoval ve stejném období minulého roku. Zpomalení růstu je důsledkem sílící konkurence. Česká republika se tak pomalu přibližuje vyspělejším západním trhům, na kterých se utkávají především silné nadnárodní společnosti. Těm patří v současnosti asi 60 procent českého trhu.

Největším pronajímatelem webového prostoru je u nás již řadu let společnost Active 24, druhá je firma P.E.S. consulting. Obě společnosti mají na kontě více než 30 tisíc webových pronájmů a s výrazným odstupem dominují českému trhu. Rovněž další místa domácího webhostingového žebříčku jsou beze změn, třetí je Zoner software a čtvrtí Ignum. Celkově by měl letos vzrůst trh o 20 procent na hodnotu přibližně 450 milionů korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).